Inverzní kresba od A do Z

Autor: Mgr. Monika Valoušková, zveřejněno 7. 2. 2023

Inverzní kresba je jednodušší, než klasické kresba tužkou. Navíc máte k dispozici velké množství předloh od nejjednodušších až po ty nejsložitější. A to je výzva.

Jak vypadalo mé setkání s inverzní kresbou jsem vám už vyprávěla. Tomuto kreslení jsem propadla a mnoho z vás se mnou v kurzu Inverzní kresba 1.

Pověděli jsme si, co to inverzní kresba je. Ukázali jsme se čím a na co se kreslí nebo maluje. Ale nebylo to jen o povídání. Všechno jsme si vyzkoušeli na velmi jednoduchých předlohách a to v bílo-černé podobě. Výsledný obrázek pak působil jako černobílá fotografie. Byla jsem nadšená nejen já, ale i třeba paní Mirka.

„Celá metoda je opravdu zajímavá. Lektorka je velmi příjemná a vše krásně vysvětlí a naučí. Super kurz!“ Mirka (50 let, administrativa)

INVERZNÍ KESBA 1 je pro začátečníky bez jakékoliv zkušenosti s kresbou nebo pro ty, kteří již kreslí, ale tuto techniku neznají a rádi by si ji vyzkoušeli. 

Je čas jít dál

Inverzní malování nemusí být jen o černém papíře a bílé pastelce. O tom se přesvědčíte v pokračovacím kurzu, kde se už nebudeme zabývat teorií nebo historií. Budeme se v této úžasné technice zdokonalovat. K bílé přidáme jednu až dvě jiné barvy, které společně vytvoří úchvatný výsledek. Budeme se více soustředit na detaily jako jsou třeba oči. Uvidíte, že kombinace dvou až tří barev na černém podkladě působí celkově velmi decentním dojmem, překvapivě plasticky a kouzelně. 

INVERZNÍ KRESBA 2 je pro ty, kteří již mají s inverzní kresbou nějaké zkušenosti a chtějí se zdokonalit. 

Dva kurzy, jeden den

Oba kurzy poběží vždy současně a to ve stejný den a stejný čas. Výhodou je, že pokud si chcete s sebou přivést někoho, kdo inverzní kresbu zatím nezná, můžete sedět vedle sebe, ale každý již bude kreslit něco jiného.

Přijďte se mezi nás odreagovat a překvapit sami sebe.

Chci se k vám přidat
Mandala dětem

Vymalujte mandalu a pomozte dětem bez domova

Pomáhat je snadné. Vymalujte mandalu a nahrajte ji do galerie projektu Mandala dětem. Malovat můžete sami, ale i s někým dalším.

Autor článku

Inverzní kresba 2 medaile

Mgr. Monika Valoušková

Jsem pedagog, výtvarník a lektor pro další vzdělávání. Zaměřuji se na pravo-hemisférické postupy, které nám umožňují věci vnímat v širším spektru.

Podobné články

Malování mandal

Třináct let krásy a pomoci

Letos tomu bude 13 let od okamžiku, kdy se naše myšlenky proměnily ve skutečnost a přivedly k životu úžasný projekt "Mandala dětem". Ale bez vaší pomoci bychom neudělali ani krůček.

Číst dál
tělo ví

Tělo jako cesta k sobě

Snažíme se žít podle pravidel “správnosti“. Co by se mělo, co by se nemělo. Co nám prospívá, co nám škodí. Co je vhodné, co již není vhodné.

Číst dál