Tělo jako cesta k sobě

Autor: Tereza Trefilová, zveřejněno 7. 8. 2023

Snažíme se žít podle pravidel “správnosti“. Co by se mělo, co by se nemělo. Co nám prospívá, co nám škodí. Co je vhodné, co již není vhodné.

Dělat věci správně. Tak jsem vedeni. Domníváme se, že díky dodržování těchto pravidel si zasloužíme lepší život, hezčí tělo, pevné zdraví.

Kdo vymyslel tyto návody?

Většina pravidel, podle kterých žijeme, jsou pravidla někoho jiného. Nemusí být špatná, ale jsou to pravé ořechové pro nás? Jak zjistíme, co je to pravé právě pro nás? Co nám sedí, s čím jsme v souladu? Ty pravé odpovědi nepřichází zvenčí, jsou v nás. Stačí se zeptat a trpělivě si naslouchat.

Naše tělo má v sobě přirozenou inteligenci.

Tělo nepotřebuje manuál. Naše hlava většinou nesouhlasí, chce mít vše pod kontrolou, i tělo. Hlava má ráda stereotypy, zajeté vzorce a návyky. Když naši pozornost věnujeme tělu, jdeme za tyto vyjeté koleje.

Většinou jsme zvyklý následovat pokyny zvenčí nebo pokyny naší hlavy (myšlení). Když věnujeme pozornost našemu tělo, můžeme objevovat něco nového. Jiná pravidla. Naše pravidla. Pravidla a moudrost našeho těla. Není potřeba se snažit. Stačí si dovolit zpomalit, naslouchat, zkoumat. Být zvídavý a otevřený.

Nevěříte? Přijďte to zažít. Objevte svůj vlastní rytmus, svá pravidla, svou pravdu. Sepište si svůj manuál na použití sama sebe.

Poznejte sami sebe!

Autor článku

medaile

Tereza Trefilová

Lektorka zabývající se propojením těla, emocí a mysli.

Podobné články

Podporujeme, zachraňujeme, zlepšujeme svět pro další generace

Centrum Mandala má nemalou misi - zachránit svět. To se může zdát stejně nemožné, jako sníst mamuta. Všichni ale víme, že když mamuta rozporcujete a jíte jednotlivé porce, možné to je. A tak jsme si i my naši misi rozdělili na menší a zvládnutelné části.

Číst dál
Vánoční mix

Vánoční MIX

Vánoční stromeček uprostřed pokoje. Vůně jehličí a cukroví. Rozbalují se dárky. Ten od vás překvapí, potěší a nadchne zároveň. "To jsi malovala sama?" ptá se nevěřícně babička. "Ano, jen pro tebe."

Číst dál