Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Slavte s námi!

Autor: Monika Glogovská , zveřejněno 17. 10. 2018

Výročí, to je datum, kdy se ve vašem životě stala významná událost. Váže se k němu mnoho vzpomínek a zážitků. A jedním z životních milníků může být i den, kdy jste začali kreslit mandaly.

Kdy přesně jste potkali první mandalu nevíme, ale víme, kdy jste dostali první mandalu zdarma. A protože známe to kouzelné datum a rádi slavíme, především s vámi a s vašimi mandalami, jakmile nastane výročí, pozveme vás emailem k oslavě našeho společného výročí. Jsou totiž tací z vás, co už s námi tvoří mandaly nějaký ten pátek, z pátků se stanou týdny, měsíce a pak je čas oslavovat.
 

Děláte svět lepší

A co slavíme? No přece to, že společně děláme svět lepším, což je ostatně naše poslání. A právě mandaly jsou nám v tom tím pravým pomocníkem. Jsou léčivé, jsou nevšední, plné energie. Vždyť kolik se toho již kolem nich napsalo, jejich účinky jsou opravdu zázračné a nalézt je můžete opravdu všude. Najdete je i ve svém e-mailu. 
 

Být sám sebou

Stačí si mandalu vytisknout a pak s ní strávit pár chvil v tichu a klidu. Přenesete se na místo, kde je vám skvěle, kde se cítíte sami sebou, máte chuť objevovat, tvořit. Právě tam získáváte odpovědi na své otázky, vyčistíte hlavu a dáte prostor nové, svěží energii. Ze zábavné půl hodinky se nakonec stane rituál a pokaždé, když máte chvilku, noříte se do tajů mandal.
 
Jedno takové mandalové výročí s námi oslavila i paní Jana, která se pochlubila svými mandalami a pár slovy, jak tento den prožila: 
 
"Před několika týdny jsem od vás dostala e-mail Výročí mandalového tvoření. Rozhodla jsem si jej s vámi oslavit.  Vzala jsem do ruky kružítko, které jsem naposledy měla v ruce cca před pětačtyřiceti lety, a začala tvořit. Trochu jsem se v těch kružnicích zprvu nevyznala, nakonec jsem to zvládla a hodinka se trochu protáhla. 
 
Ruku už nemám tak pevnou, občas mi to nevyjde tak, jak bych si představovala, ale jelikož vím, že mandaly opravdu nejdou zkazit, tvořím dál a moc mne to baví."
 

Vlastní zendala

Kromě vymalovávání se s námi můžete pustit i do tvoření vlastních mandal a zendal. Možná zatím netušíte, jak snadné to je, ale paní Jana už svou první zendalu na bílém papíře má.
 
"Tvoření mě tak nadchlo, že jsem se pustila i do svojí první zendaly. Na pomoc jsem si k tomu pustila Vaše video, díky kterému vznikla fixem malovaná zendala. Opravdu moc mne tvoření mandal baví a naplňuje. Děkuji za to, co děláte."
 
Vidíte, jak je to jednoduché a přitom účinné?
 
Pojďte tedy tvořit mandaly s námi, udělejte si také "svou hodinku" a dejte tomuto symbolu jednoty a rovnováhy prostor, ať vám ukáže, co všechno díky němu můžete zažít. Budete opravdu mile překvapeni.
 

Autor článku

Zendala

Monika Glogovská

Jsem oporou jednotlivcům i týmům. Podporuji upřímné a čisté záměry, zajímají mne životní příběhy druhých.

Další články autora

Podobné články

Pískovaná kraslice

Pískované velikonoční kraslice

Máte rádi pískované mandaly a zbyl vám písek? Využijte ho pro originální velikonoční kraslice!

Číst dál
Mandala dětem 2019/2020

Mandala dětem již podeváté

Každý rok jdeme do tohoto projektu s velkým nasazením a touhou udělat svět alespoň trošku lepším, všem kolem nás.

Číst dál