Hvězdičky z papírových sáčků od čaje

Zveřejněno 20. 3. 2013 v kategorii Nápady a návody

Papírové sáčky od čaje nemusí hned skončit v koši. Tvořte z nich hvězdičky, přáníčka, mandaly nebo neodolatelné obrazy technikou tea bag folding. Dáme vám návod.

Budete potřebovat:
  • papírové sáčky od čaje
  • nůžky
  • lepidlo
  • čtvrtka na vytvoření přáníčka

 

Jak postupovat

1. Příprava materiálu

Vezměte si asi 8 papírových sáčků od čaje (lepší si jich připravit i více, kdyby se něco nepovedlo), rozložte je na pruhy a odstřihněte bílé okraje, které předtím sáčky držely pohromadě (viz galerie). Vyberte si motiv, který se vám zamlouvá (v našem případě citrony a limetky) a vystřihněte ho do tvaru čtverce. Aby vznikl pravidelný tvar, tak vám pomůže, když si čtvereček přeložíte napříč a přesahující části odstřihnete (viz galerie). Tento přehyb vám pomůže i v dalším kroku.

2. Skládání hvězdičky technikou tea bag folding

Máme nastříhané pravidelné čtverce s naznačeným příčným přeložením (v naší galerii jsme přehyby zvýraznily černě). K přehybu přiložíme rohy čtverce, které nejsou na příčné ose, tak, že nám vznikne tvar papírového draka (viz galerie). Vzhledem ke zvolenému motivu si můžeme vybrat jestli další přehyb uděláme na pravé či levé straně. Každopádně přehneme horní špici draka společně s jedním z přilehlých vrcholů (pravým nebo levým) tak, že společně vytvoří jakýsi obdélník, kterým přikryjeme část původního draka (viz galerie).

Doteď jsme skládali jen z jedné strany, ale v tento okamžik poskládaný sáček otočíme a opět vytvoříme tvar papírového draka. Tedy založíme část, která přesahuje, aby nám vznikl požadovaný tvar (viz galerie). Tímto způsobem poskládáme všechny dílky a jsme připraveni je slepit dohromady.

Dílky do sebe budeme jakoby zasouvat a jejich spoje při tom budeme slepovat lepidlem. Složené sáčky máme otočeny stejně jako při posledním kroku a lepíme je k sobě tou částí, kterou jsme ohýbali jako poslední (viz galerie). Postupně nám začne vznikat hvězdička, která bude pohledová z obou stran (viz galerie).

3. Výroba přáníček

Ze čtvrtky si můžete vyrobit libovolně velké přáníčko, na jehož hlavní stranu nalepíte vyrobenou hvězdičku. Jak přáníčko dozdobíte, je už jen na vás. Klidně můžete na jeho hlavní stranu použít i více hvězdiček, které lze ještě i dozdobit třeba mašličkou nebo korálky.

Věříme, že vás tvoření hvězdiček nadchne stejně jako nás :-)

Fotonávod

materiál na tea bag folding
příprava čajových sáčků
čtverečky z čajových sáčků
první sklad  – tea bag folding návod
druhý sklad A – tea bag folding návod
druhý sklad B – tea bag folding návod
třetí sklad – tea bag folding návod
čtvrtý sklad – tea bag folding návod
pátý sklad – tea bag folding návod
šestý sklad – tea bag folding návod
skládání hvězdičky – tea bag folding návod
lepení hvězdičky – tea bag folding návod
lepení hvězdičky – tea bag folding návod
hvězdička technikou tea bag folding
přáníčko s hvězdičkou technikou tea bag folding