Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Chci bonus navíc

mandalu zdarma e-mailem a info ze světa mandal

Neumím, přece kreslím

Zveřejněno 15. 6. 2011 v kategorii Z našich výstav a akcí

Nakonec jsem se ale rozhodla, že bych umět kreslit přece jenom měla... alespoň trochu.

(tisková zpráva)

Na základní škole jsem nezískala příliš vřelý vztah k výtvarnému umění. Bližší mi bylo umění hudební, což ovlivnilo i výběr „uměleckého předmětu“ na střední škole. Jsem tedy výtvarně negramotná. Kreslení byl dokonce jeden z mála předmětů, z něhož jsem kdy dostala pětku! Proto jsem se o malá natož o velká díla nikdy nepokoušela a jen jsem závistivě pokukovala po obrazech ostatních. Později jsem se jako arteterapeutka pracující s obrazovými produkcemi utěšovala větou, kterou povzbuzuji k tvorbě ostatní, „výtvarné vzdělání je zde spíše překážkou, stačí, když budete tvořit tak, jak to cítíte“. Nakonec jsem se ale rozhodla, že bych umět kreslit přece jenom měla... alespoň trochu.

První dvě hodiny jsem protrpěla. Plynulé stínování tužkou mi nešlo, první portrét byl příšerný, list mě nebavil, druhý portrét už byl i k poznání, studie květáku byla zábavná a ten třetí portrét uvidíte na výstavě...

Rozhodujícím momentem bylo setkání s panem Štroufem, který se ujal vedení kurzu základy kreslení v našem Centru Mandala a který svým milým vedením, dodáváním odvahy a poskytováním metodických rad přispěl k probuzení talentu, který je v každém z nás.

Také si myslíte, že neumíte kreslit? Přijďte se přesvědčit o opaku na letní školu kreslení nebo do některého z kurzů. Pokud již výtvarně zdatní jste, můžete přijít vylepšit svou techniku pod vedením renomovaného výtvarníka.

Neumím, přece kreslím