Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Ája Hrozková

Výtvarnice a lektorka zaměřená na kresbu ZenArt pomocí jednoduchý vzorů

aja@centrum-mandala.cz — 730 681 617 — Blog plný inspirace

Co všechno dělám

  • lektoruji kurzy ZenArt
  • kreslím
  • píšu knihy
Umění ZenArt, vytváření abstraktních obrázků pomocí jednoduchých vzorů ( někdy také známé jako technika zentangle) se věnuji od roku 2012 a od roku 2014 toto zábavné umění představuji prostřednictvím kurzů nebo v knižní podobě.
Lekce a kurzy, které vedu, jsou zaměřeny především na zvládnutí základní techniky tohoto úžasného meditativně - relaxačního umění. Na začátečnické lekci se naučíte kreslit jednoduché, ale přitom složitě vypadající vzory. Tyto vzory poté spojíte do krásných obrázků, které si spolu s radostí z nově nabyté dovednosti, odnesete domů.
 
Jsem původní profesí administrativní pracovník. Při svém zaměstnání jsem se však věnovala svému koníčku - výtvarné činnosti se širokým záběrem. Od kresby na textil, šití hadrových panenek, pletení košíků z papíru, recyklací nepotřebných předmětů na užitkové předměty, háčkování, vyšívání, pletení, relaxační intuitivní kresbu až k výrobě šperků z polymerové hmoty a korálků. Kupodivu poslední zmíněné činnosti mne, při hledání inspirace na internetu, přivedly ke kreslení zentangle.
 
Při širším seznámení se s touto zábavnou a netradiční technikou kresby, mne omezení čtverečkem a linkami, které je dáno tradičním Zentangle®, přestalo vyhovovat. Začala jsem z této techniky využívat pouze vzory, které jsem následně začleňovala do své intuitivně kreslené tvorby. Poté už jsem se plně zaměřila výhradně na tvorbu ZenArt, tvorba inspirována Zentangle®, což je další větev tvorby zentangle. Vzory uplatňuji nejen v intuitivní kresbě, ale také při tvorbě zdobených mandal nebo roset. Svoje práce pravidelně zvěřejňuji na sociálních sítích nebo v mém inspirativním blogu, kde můžete čerpat inspiraci pro vaši vlastní tvorbu.
 
V současné době se výtvarně zaměřuji pouze na kresbu. Stále se učím a objevuji nové a nové možnosti, jak svoji tvorbu ozvláštnit. V roce 2015 vyšla moje první kniha Inspirováno Zentangle, která vhodně doplňuje mnou lektorované kurzy ZenArt. Poté následovaly omalovánky s názvem Obrázky a citáty pro radost a menší sešitek Zentangle do kapsy. V roce 2018 jsem jako spoluautor doplnila Zentanglovými mandalami knihu Zuzany Řezáčové Lukáškové, Mandaly sebepoznání. 
 

Měla jsem za to, že mě v mé všestranné výtvarné činnosti nemůže nic moc překvapit. Po setkání se Zentangle®se moje mínění změnilo a toto umění mě zcela svými nekonečnými možnostmi pohltilo. 

"Zentangle" je registrovaná značka Zentangle, Inc.

 

 

Co se o našem lektorovi povídá

holčička

„Bezva přístup lektorky Áji“

Monika (46)

další ohlasy na kurzy

holčička

„Paní Ája byla skvělá, pomohla, poradila. Dvě hodiny plné zábavy a humoru byly hned pryč. Těším se na další lekce.“

Jana (34 let)

další ohlasy na kurzy

Zde se můžete s tímto lektorem aktuálně potkat

ZenLabyrinth

ZenArt pro (nejen)pokročilé

Sobota 26. 9. 2020 (10:00 - 15:00), 1200Kč celodenní

Pojďte se projít ZenArt Labyrintem
Kurzem vás provede Ája Hrozková.

Více info a přihlášky
zentangle

ZenArt maraton

Sobota 31. 10. 2020 (10:00 - 16:00), 1200Kč celodenní akce

Přijďte si prožít zenový zážitek, který se vás bude držet po celý rok. Přijďte se naučit kreslit zdobená písmena, vytvořit nádherné barevné drahokamy a vzorovaný knoflík. Pastelkami, perem i obyčejnou tužkou.
Kurzem vás provede Ája Hrozková.

Více info a přihlášky