Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Ája Hrozková

Výtvarnice a lektorka zaměřená na kresbu ZenArt pomocí techniky zentangle

aja@centrum-mandala.cz — 730 681 617 — Blog plný inspirace

Umění ZenArt pomocí techniky zentangle se věnuji od roku 2012 a od roku 2014 tuto techniku šířím prostřednictvím kurzů nebo v knižní podobě.
Lekce a kurzy, které vedu, jsou zaměřeny především na zvládnutí základní techniky tohoto úžasného meditativně - relaxačního umění. Na začátečnické lekci se naučíte kreslit jednoduché, ale přitom složitě vypadající vzory. Tyto vzory poté spojíte do krásných obrázků, které si spolu s radostí z nově nabyté dovednosti, odnesete domů.
 
Jsem původní profesí administrativní pracovník. Při svém zaměstnání jsem se však věnovala svému koníčku - výtvarné činnosti se širokým záběrem. Od kresby na textil, šití hadrových panenek, pletení košíků z papíru, recyklací nepotřebných předmětů na užitkové předměty, háčkování, vyšívání, pletení, relaxační intuitivní kresbu až k výrobě šperků z polymerové hmoty a korálků. Kupodivu poslední zmíněné činnosti mne, při hledání inspirace na internetu, přivedly ke kreslení zentangle.
 
Při širším seznámení se s touto zábavnou a netradiční technikou kresby, mne omezení čtverečkem a linkami, které je dáno tradičním Zentangle®, přestalo vyhovovat. Začala jsem z této techniky využívat pouze vzory, které jsem následně začleňovala do své intuitivně kreslené tvorby. Poté už jsem se plně zaměřila výhradně na tvorbu ZenArt, tvorba inspirována Zentangle®, což je další větev tvorby zentangle. Vzory uplatňuji nejen v intuitivní kresbě, ale také při tvorbě zdobených mandal nebo roset. Svoje práce pravidelně zvěřejňuji na sociálních sítích nebo v mém inspirativním blogu, kde můžete čerpat inspiraci pro vaši vlastní tvorbu.
 
V současné době se výtvarně zaměřuji pouze na kresbu. Stále se učím a objevuji nové a nové možnosti, jak svoji tvorbu ozvláštnit. V roce 2015 vyšla moje první kniha Inspirováno Zentangle, která vhodně doplňuje mnou lektorované kurzy Zentangle. Poté následovaly omalovánky s názvem Obrázky a citáty pro radost a menší sešitek Zentangle do kapsy. V roce 2018 jsem jako spoluautor doplnila Zentanglovými mandalami knihu Zuzany Řezáčové Lukáškové, Mandaly sebepoznání. 
 

Měla jsem za to, že mě v mé všestranné výtvarné činnosti nemůže nic moc překvapit. Po setkání se Zentangle®se moje mínění změnilo a toto umění mě zcela svými nekonečnými možnostmi pohltilo. 

 

Co všechno dělám

  • lektoruji kurzy Zentangle
  • kreslím
  • píšu knihy

Co se o našem lektorovi povídá

holčička

„Lekce kreslení Zentangle pro začátečníky byla skvěle připravená, lektorka příjemná, každému kdo potřeboval se věnovala. Mohu jen doporučit.“

Sylva (42 let)

další ohlasy na kurzy

holčička

„Bezva přístup lektorky Áji“

Monika (46)

další ohlasy na kurzy

Zde se můžete s tímto lektorem aktuálně potkat

ZenLabyrinth

ZentangleArt pro pokročilé

Sobota 9. 11. 2019 (10:00 - 15:00), 1200Kč celodenní

Pojďte se projít ZenArt Labyrintem
Kurzem vás provede Ája Hrozková.

Více info a přihlášky
zentangle

Zimní ZenMaraton

Sobota 7. 12. 2019 (10:00 - 16:00), 1200Kč celodenní akce

Nadělte si předvánoční zenový zážitek, který se vás bude držet po celý rok. Přijďte se naučit kreslit zdobená písmena, vytvořit nádherné barevné drahokamy a vzorovaný knoflík. Pastelkami, perem i obyčejnou tužkou.
Kurzem vás provede Ája Hrozková.

Více info a přihlášky
basic tile zentangleart

ZentangleArt: kreslení technikou Zentangle pro začátečníky

Středa 15. 1. 2020 (17:00 - 19:00), 450Kč Volná místa

Objevte v sobě skrytý výtvarný talent. Naučte se kreslit neobyčejně jednoduché obrázky pomocí strukturovaných vzorů.
Kurzem vás provede Ája Hrozková.

Více info a přihlášky
basic tile zentangleart

ZentangleArt: kreslení technikou Zentangle pro začátečníky

Středa 12. 2. 2020 (17:00 - 19:00), 450Kč Volná místa

Objevte v sobě skrytý výtvarný talent. Naučte se kreslit neobyčejně jednoduché obrázky pomocí strukturovaných vzorů.
Kurzem vás provede Ája Hrozková.

Více info a přihlášky