Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Ája Hrozková Dávám si pauzu

Výtvarnice a lektorka zaměřená na kresbu Zentangle® Inspired Art.

aja@centrum-mandala.cz — 730 681 617 — Blog plný inspirace

Umění Zentangle® se věnuji od roku 2012 a nyní bych ráda tuto netradiční  techniku kreslení předávala dále. 
 
Lekce a kurzy, které vedu jsou zaměřeny na zvládnutí základní techniky tohoto úžasného meditativně - relaxačního umění. Na kurzu se naučíte kreslit jednoduché, ale přitom složitě vypadající vzory, které potom spojíte do krásných obrázků a domů si odnesete radost z vytvořeného díla.
 
Jsem původní profesí administrativní pracovník. Při svém zaměstnání jsem se  věnovala svému koníčku - výtvarné činnosti se širokým záběrem. Od kresby na textil, šití hadrových panenek, pletení košíků z papíru, recyklací nepotřebných předmětů na užitkové předměty, háčkování, vyšívání, pletení, relaxační intuitivní kresbu až k výrobě šperků z polymerové hmoty a korálků. Poslední zmíněné činnosti mne při hledání inspirace na internetu přivedly k technice Zentangle.
 
Při bližším seznámení s touto zábavnou a netradiční technikou kresby, mne omezení čtverečkem a linkami, které je dáno tradičním Zentanglem, přestalo vyhovovat. Začala jsem z této techniky používat pouze vzory, které jsem následně začleňovala do své intuitivně kreslené tvorby. Poté už jsem se plně zaměřila výhradně na tvorbu Zentangle Inspired Art, tvorba inspirována Zentangle, což je další větev tvorby Zentangle. Vzory uplatňuji nejen v intuitivní kresbě, ale také při tvorbě zdobených mandal nebo roset. Mimo kresbu Zentangle se také věnuji  tzv. Sacred Geometry Art, umění rýsování geometrických obrazců, které vycházejí z prastarého symbolu Květu života. Moje práce lze najít na mé stránce na sociální síti nebo na mém inspirativním blogu.
 
V současné době je moje výtvarná činnost zaměřená pouze na kresbu. V roce 2015 vyšla moje kniha Inspirováno Zentangle, která vhodně doplňuje mnou lektorované kurzy Zentangle a kterou je možné zakoupit i v e-shopu Centra Mandaly, nebo přímo na kurzech Zentangle.
 

Měla jsem za to, že mě v mé všestranné výtvarné činnosti nemůže nic moc překvapit. Po setkání se Zentangle se moje mínění změnilo a toto umění mě zcela svými nekonečnými možnostmi pohltilo. 

 

Co všechno dělám

  • lektoruji kurzy Zentangle
  • kreslím
  • píšu knihy

Co se o našem lektorovi povídá

holčička

„Paní Ája byla skvělá, pomohla, poradila. Dvě hodiny plné zábavy a humoru byly hned pryč. Těším se na další lekce.“

Jana (34 let)

další ohlasy na kurzy
holčička

„Lekce kreslení Zentangle pro začátečníky byla skvěle připravená, lektorka příjemná, každému kdo potřeboval se věnovala. Mohu jen doporučit.“

Sylva (42 let)

další ohlasy na kurzy

Ája Hrozková u nás teď nic nevede. Věříme, že si vyberete něco z našich aktuálních kurzů.