Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Co takhle udělat kalendář s mandalama

Autor: , zveřejněno 10. 9. 2011

Ten první byl doma tištěný, dělaný ve wordu, měsíční a z dnešního pohledu amatérsky naivní. Další rok jsme vyráběli kalendář v kurzu kreslení mandal....

Jak to začalo

Před několika lety vznikla myšlenka „co takhle udělat kalendář s mandalama“. Ten první byl doma tištěný, dělaný ve wordu, měsíční a z dnešního pohledu amatérsky naivní. Další rok jsme vyráběli kalendář v kurzu kreslení mandal. Kalendář byl měsíční a nástěnný, tištěný v tiskárně známého za cenu papíru. Náklad byl asi 40 ks, tedy jen pro nás, pro naše známé a rodinu. Úroveň už však byla vyšší a tak se začaly ozývat hlasy, že by si kalendář klidně i někdo koupil, že mandaly jsou moc hezké.

 

A tak jsme se podle hesla „nevaž se, odvaž se“ rozhodli pro první “opravdový“ kalendář.

Jelikož kalendář vznikal v kurzu kreslení mandal, byly jeho automatickou součástí černobílé listy s předlohou mandaly, kterou jsem v dalším roce vylepšili i o texty. A tak vznikla tradice kalendářů mandal, které si každý rok najdou nové příznivce. I tak je tisk kalendářů vždy omezen na cca 200 – 250 ks. Jedná se tedy o limitivanou edici originálních kalendářů, které vznikají díky řadě lidí (v neposlední řadě díky mému manželovi:-).

Barevné mandaly v kalendáři jsou vždy od několika autorů, což dává kalendáři rozmanitost a jisté kouzlo. Poslední dva kalendáře je možné pověsit na zeď nebo postavit na stůl a na základě požadavku našich kurzistů obsahuje i jména a místo na poznámky.

 

Kalendář 2012

Téma kalendáře je každý rok jiné. Kalendář na rok 2012 je plný mandal dle posvátné geometrie a

je již v prodeji (cena je pouhých 250,- + 50,- poštovné a balné). Ústřední mandala je od Jany Budařové (sestry Jana Budaře), která se také podílela na napsání textů a na černobílých předlohách. Kalendář lze objednat na adrese mandaly@centrum.cz

Pro všechny, kteří by se rádi zapojili do přípravy kalendáře na rok 2013

Vytvořte svojí mandalu, vymalujte ji a pošlete nám barevnou a černobílou verzi (předlohu) ve velikosti min. 2000X2000 dpi na adresu mandaly@centrum.cz. Ke své mandale napište jméno autora (pokud ho chcete zveřejnit), co mandala přináší, co jí přejete a jak se jmenuje.

Autoři mandal, které budou zařazeny do kalendáře získají na kalendář slevu.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.