Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Hvězdičky z papírových sáčků od čaje

Autor: , zveřejněno 20. 3. 2013

Papírové sáčky od čaje nemusí hned skončit v koši. Tvořte z nich hvězdičky, přáníčka, mandaly nebo neodolatelné obrazy technikou tea bag folding. Dáme vám návod.

Budete potřebovat:
  • papírové sáčky od čaje
  • nůžky
  • lepidlo
  • čtvrtka na vytvoření přáníčka

 

Jak postupovat

1. Příprava materiálu

Vezměte si asi 8 papírových sáčků od čaje (lepší si jich připravit i více, kdyby se něco nepovedlo), rozložte je na pruhy a odstřihněte bílé okraje, které předtím sáčky držely pohromadě (viz galerie). Vyberte si motiv, který se vám zamlouvá (v našem případě citrony a limetky) a vystřihněte ho do tvaru čtverce. Aby vznikl pravidelný tvar, tak vám pomůže, když si čtvereček přeložíte napříč a přesahující části odstřihnete (viz galerie). Tento přehyb vám pomůže i v dalším kroku.

2. Skládání hvězdičky technikou tea bag folding

Máme nastříhané pravidelné čtverce s naznačeným příčným přeložením (v naší galerii jsme přehyby zvýraznily černě). K přehybu přiložíme rohy čtverce, které nejsou na příčné ose, tak, že nám vznikne tvar papírového draka (viz galerie). Vzhledem ke zvolenému motivu si můžeme vybrat jestli další přehyb uděláme na pravé či levé straně. Každopádně přehneme horní špici draka společně s jedním z přilehlých vrcholů (pravým nebo levým) tak, že společně vytvoří jakýsi obdélník, kterým přikryjeme část původního draka (viz galerie).

Doteď jsme skládali jen z jedné strany, ale v tento okamžik poskládaný sáček otočíme a opět vytvoříme tvar papírového draka. Tedy založíme část, která přesahuje, aby nám vznikl požadovaný tvar (viz galerie). Tímto způsobem poskládáme všechny dílky a jsme připraveni je slepit dohromady.

Dílky do sebe budeme jakoby zasouvat a jejich spoje při tom budeme slepovat lepidlem. Složené sáčky máme otočeny stejně jako při posledním kroku a lepíme je k sobě tou částí, kterou jsme ohýbali jako poslední (viz galerie). Postupně nám začne vznikat hvězdička, která bude pohledová z obou stran (viz galerie).

3. Výroba přáníček

Ze čtvrtky si můžete vyrobit libovolně velké přáníčko, na jehož hlavní stranu nalepíte vyrobenou hvězdičku. Jak přáníčko dozdobíte, je už jen na vás. Klidně můžete na jeho hlavní stranu použít i více hvězdiček, které lze ještě i dozdobit třeba mašličkou nebo korálky.

Věříme, že vás tvoření hvězdiček nadchne stejně jako nás :-)

Autor článku

přáníčko s hvězdičkou technikou tea bag folding medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

znakovani v parku

Jak rozumět nemluvňatům

Po vysoké škole jsem měla poměrně jasnou představu, jakým směrem se bude můj život ubírat. Ale jak můj taťka rád říká: „Chceš-li pobavit pána Boha, řekni mu o svých plánech...“

Číst dál
Mandala

Zachraňte svět s námi!

Máme nemalé cíle, chceme zachránit svět. Odstranit z něj nadbytečný stres a shon, udělat zde na Zemi oázu klidu a odpočinku. Jsme Centrum Mandala, jediné místo, kam člověk přijde se svými starostmi a odchází nadšený a plný energie.

Číst dál