Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Internetový portál Lidé mezi lidmi

, zveřejněno 19. 6. 2012

Webový portál Lidé mezi lidmi otevírá prostor pro lidi s handicapem, pro jejich realizaci, sdílení osudů a zkušeností. Zveřejněním článků, blogů či uměleckých děl mohou ostatním sdělit své pocity a podělit se o své zážitky.

(tisková zpráva)

V České republice žije přibližně milión lidí se zdravotním postižením. Patří mezi ně například děti s autismem, mladí lidé po úrazu, dlouhodobě nemocní středního věku i senioři, u nichž s léty přibývají zdravotní problémy a zvyšuje se závislost na pomoci jiných lidí.

Zdravotně-sociální portál Lidé mezi lidmi, jehož provoz byl zahájen na jaře 2012, provozuje občanské sdružení Dobré místo, které je partnerem projektu „Další vzdělávání zdravotně znevýhodněných v oblasti redakčních prací a public relations a jejich začlenění na trh práce.“

Nejzajímavější příběhy lidí, kteří úspěšně překonali obtíže spojené s nemocí a často se ještě sami angažují v pomoci druhým, jsou vyzdviženy v rubrice nazvané VIP. V sekci Art brut jsou umělecká díla, která vytvářejí lidé se zdravotně-sociálními problémy. Jejich způsob vyjádření zachycený ve vizuální podobě je intenzivnější a mnohdy naléhavější, než u zdravých lidí. Sekce Dílna obsahuje texty psané v próze i ve verších. Zajímavé úvahy a články najdeme i v sekci Blog.

Rubrika Představujeme je věnována také institucím a organizacím z celé České republiky, které poskytují znevýhodněným občanům pomoc v nejrůznějších sférách. Víte čím se zabývají APLA nebo Podané ruce? To vše a mnohem více se dočtete naportálu Lidé mezi lidmi. 

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.