Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Intuitivní automatická kresba

Autor: , zveřejněno 28. 4. 2015

Celodenní seminář Automatické intuitivní kresby, kterým provádí lektorka Jana Gajdošová, proběhne 13. 6. 2015 v Centru Mandala. Výtvarnou tvorbou se Jana zabývá 15 let a kresbou intuivní 8 roků. Co je to vlastně intuitivní kresba tvorba a co Vás na celodenním setkání čeká?

Jedná se o výtvarnou tvorbu, která je relaxační a uvolňující, sebepoznávají i seberozvojová a v neposlední řadě také léčivá. Za pomoci intuitivní kresby otevíráme svoje podvědomí, své srdce a z nich právě vychází intuice a naše následné tvoření.

Každý z nás v sobě nosí vnitřní obrazy, které vznikají na základě životních prožitků a zkušeností, ale také se v nich mohou odrážet staletí lidské zkušenosti. Tyto vnitřní obrazy popisují nás samotné, v dnešním světě jsou však mnohdy překryty a deformovány obrazy vnějšími, tím co na nás působí z okolí a my se tak do kontaktu s vlastními vnitřními skutečnostmi dostáváme obvykle jen obtížně. Intuitivní tvorba nás dostává zpět do kontaktu se sebou samými a do prostého bytí, kde nemusíme vnímat vnější neustálý tlak a požadavky dnešního světa.

Intuitivní automatická kresba je nenásilnou příjemnou metodou, jak tyto vnitřní obrazy odkrýt a dává nám tak možnost s nově objeveným nadále pracovat a rozvíjet skryté potenciály v nás. Intuitivní tvoření napomáhá řešit i pocity přetížení a vyhoření, útlumu. Každý z nás má v sobě zdroj obrovské aktivní síly, který můžeme za pomoci tvorby odhalit a také aktivovat či znovuaktivovat k plnohodnotnému potenciálu.

Za pomoci technik intuitivní kresby můžeme tvořit i léčivé a harmonizující obrázky, které mohou pomáhat jak nám samotným, tak i našim blízkým.

 

Relaxace a změna vědomí

Při intuitivní automatické kresbě je důležité navození pokud možno co největšího vnitřního klidu a odevzdání, napojení se na sebe či do vyšších sfér. Pro tento stav je typické, že rozumové ovládání a vůle člověka, která v bdělém stavu funguje je zasunuta spíše do pozadí. Zapojuje se intuice a minimalizuje se „rozumový dohled“. Je to obdobný stav, jaké je možné navodit alkoholem nebo drogami, avšak pro automatickou intuitivní kresbu je zcela nevhodné být pod vlivem některé z opojných látek. Zdroj uvolnění hledáme v sobě a tak se i učíme dosahovat stavu, který je uvolněný, avšak bdělý. Nejde to samozřejmě hned, ale postupným trénováním se výsledky dostavují a s nimi i pocity spokojenosti a klidu.

Zklidnění lze navodit za pomoci nejrůznějších relaxačních technik, jejichž cílem je dosáhnout psychické pohody a uvolnění. Relaxace zbavuje strachu, stresu i únavy. Člověk se schopností relaxovat mívá pevnější duševní i fyzické zdraví, bývá celkově výkonnější, je odolnější proti civilizačním nemocem a také jeho psychická odolnost je větší.

Automatická kresba je skvělý intuitivní rádce, který Vám může ukázat nové cesty a možnosti, hluboko ukryté ve vašem podvědomí. Dokáže odhalit omezující myšlenkové pochody a programy, psychické bariéry a odstranit je, nebo alespoň stávající situaci zlepšit.

Jednou z dalších možností je využívání automatické intuitivní kresby, i jako diagnostického nástroje.

Jana Gajdošová

Lektorka výtvarných kurzů pracující rovněž s dalšími metodami pro osobní rozvoj a relaxaci psychickou i fyzickou

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.