Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jak dopadla jurta v Lužánkách

, zveřejněno 6. 6. 2014

Po celý květen probíhala naše největší akce - výstava mandal z celorepublikového projektu Mandala dětem. Již podruhé proběhla výstava v mongolské jurtě, tentokrát v Lužánkách. Počasí se nakonec celkově vydařilo a tak jste se mohli přijít podívat na výstavu, ale také romanticky popít kávu či čaj pod stínem rozlehlých lužáneckých stromů nebo přespat v májovém parku. Jak to dopadlo?

(tisková zpráva)

Jurta v číslech

Odpoledne probíhaly doprovodné programy a nakonec se uskutečnilo 30 báječných programů. Mohli jste přijít na přednášky, koncerty, dílny nebo na bazárek.

V noci v jurtě přespalo neuvěřitelných 105 lidí.

Během výstavy se prodalo 13 obrazů a vybralo se tak 2600,- pro Janus. Věříme, že se tato částka ještě zvedna během pokračujícího on-line prodeje.

Vybereme společně víc!

Obrazy co zbyly poputují do našeho e-shopu a můžete si je tak stále zakoupit, stejně jako kalendář na rok 2015, kde najdete všech 50 mandal, které jsou od této chvíle součástí putovní celorepublikové výstavy. Prvních 24 mandal můžete mít doma také jako průhlednou samolepku na okno. Jedná se o limitovanou edici a zejména mandala, která získala nejvíce hlasů rychle mizí. Proto neváhejte a objednejte si ji ještě dnes! Peníze získané z prodeje obrazů půjdou na podporu dětí, které jsou v péči občanského sdružení Janus. Jedná se o děti vyrůstající v náhradní rodinné péči.

Velké díky organizačnímu týmu i všem, kdo nám pomohli

Chci na tomto místě poděkovat všem, kdo nám pomohli, podpořili nás a umožnili nám celou akci uskutečnit. Velký dík patří organizátorce akce Markétě Bártové, ale také organizátorce jurtonocování Kristýně Mikscheové, stejně jako kurátorce výstavy Janě Gajdošové a koordinátorce doprovodného programu Ivě Horálkové. Za finanční podporu děkujeme statutárnímu městu Brnu i magistrátu města Brna. Celý projekt by se neuskutečnil bez podpory vzdělávacího sdružení Eduwork, který nám pomáhá s propagací celého projektu.

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

znakovani v parku

Jak rozumět nemluvňatům

Po vysoké škole jsem měla poměrně jasnou představu, jakým směrem se bude můj život ubírat. Ale jak můj taťka rád říká: „Chceš-li pobavit pána Boha, řekni mu o svých plánech...“

Číst dál
Mandala

Zachraňte svět s námi!

Máme nemalé cíle, chceme zachránit svět. Odstranit z něj nadbytečný stres a shon, udělat zde na Zemi oázu klidu a odpočinku. Jsme Centrum Mandala, jediné místo, kam člověk přijde se svými starostmi a odchází nadšený a plný energie.

Číst dál