Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jak jsem se stala kurátorkou výstav

Autor: , zveřejněno 1. 3. 2015

Centrum Mandala je jediné centrum v Brně, které prostřednictvím mandal, kurzů a osobního poradenství pomáhá zahájit vědomou cestu za štěstím a vašimi sny. Inspirujte se příběhem Jany a pojďte si i vy splnit svůj sen.

V současné době se mi daří se částečně živit tím, co pro mne v životě mělo vždy nejvyšší hodnotu - umění, kultura a pomoc druhým. Podařilo se mi částečně dosáhnout stavu, ve kterém se konečně cítím hlavně sama sebou a přitom využívám veškeré načerpané zkušenosti a znalosti ze života předcházejícího.“

Jana k nám přišla jako účastnice arteterapeutického ateliéru. Od začátku byla velmi otevřená, milá a ochotná pomoci. Když našla naši výzvu, že hledáme organizátora výstav, přihlásila se.

“Byl to můj návrat k výtvarnu, které bylo po mnoho let mou přirozenou součástí, skrze arteterapii, která se v dané době stala mým významným pomocníkem na cestě v hledání sebe sama. Možnost podílet se na dalších aktivitách a dění v Centru, poznávat nové lidi a hledat další výzvy mne velmi naplňuje a baví.”

Jana k dnešnímu dni zorganizovala více než desítku výstav, čímž pomohla dalším lidem realizovat svůj sen. Založila si vlastní praxi a nakonec i vlastní výtvarné centrum. Co jí v tom pomohlo?

“Byla to pravděpodobně neutuchající touha po tom, dělat co mne baví a hledat všechny možné cesty, jak tohoto stavu dosáhnout. Velice důležitou součástí byla také podpora za strany mých přátel a spolupracovníků, bez nichž by to nešlo. I když mne v mém snu někdy moje okolí, zřejmě ze strachu, že jít takovouto životní cestou není možné, vždy nepodporovalo a naopak mne od něj velmi odrazovalo.

Proto je pro mne podpora lidí a kolegů z branže velice důležitá a patří jim můj velký dík, neboť ne vždy to bylo jednoduché. Ze začátku jsem byla přesvědčená, že někteří moji blízcí moje aktivity v kultuře natolik odmítají, že jsem dlouhou dobu žila velmi intenzivně dvojí život. Ale příliš to nešlo a bylo to více než vyčerpávající… Dnes už je tato situace jiná a já jsem za to velmi ráda. Pomohlo mi vnitřní přesvědčení, že musím konečně začít žít především "svůj" život a ne život, jak mi ho někdo jiný naplánoval. Nejdůležitější bylo pochopit, co chci a překonat strach. Pochopila jsem, že co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého, ať už jde o zaměstnání, partnera, sny atd.”

Máte sen, který si chcete splnit? Pak přijďte k nám a my vám pomůžeme najít cestu jak na to!

Pokud máte vlastní inspirativní příběh, napište nám ho. 

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.