Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jak jsme hledali slogan

Autor: , zveřejněno 28. 12. 2015

V létě jsme hledali slogan pro naše centrum a vyhlásili jsme letní soutěž. Pak nám dost dlouho trvalo, než jsme se tím, co všechno přišlo, probrali, něco málo vybrali a pak to dále zpracovali... Mělo to nějaký výsledek? No, ačkoliv se možná zdá, že už jsme na to zapomněli, tak výsledek to mělo.

Pojďme se podívat jak to bylo a co z toho.

Z více než stovky návrhů jsme vybrali čtyři...

  • Mandala, povzbudí i klokana (protože tohle rčení vzbuzovalo silné emoce a to přece slogan má)
  • ...pomůže, pokud člověk nemůže (protože se to rýmovalo a vyjadřuje to naši práci v pomáhající profesi)
  • ...moje každodenní energie (protože chceme dodávat lidem sílu, optimismus a chuť do života)
  • Harmonii nehledej, ale vytvoř (protože se u nás schází hlavně aktivní lidé, kteří nejen hledají, ale hlavně tvoří)

Pak jsme vzali papírky, tužky a vyrazili mezi naše příznivce. Dny otevřených dveří nám poskytly dostatek respondentů z cílové skupiny a tak o data nebylo nouze. Zjišťovali jsme asociace a náladu. Jak se člověk cítí a co se mu vybaví, když se řekne...

Každá jsme měla nějakého favorita, ale vyhrát mohl jen jeden

Klokan byl vtipný, ale ne všechny asociace byly to pravé. Koneckonců nejsme v Austrálii, Redbull neprodáváme a moc často si nevyskakujeme. To, že pomáháme rády je potřeba vyjádřit asi jinak...

Druhý adept tedy také neprošel. Viagru totiž nenabízíme, krizi přivolávat nechceme a do role oběti bychom sebe ani vás přivádět nechtěli.

Třetí adept byl slibný, ale o baterie ani o kávu sortiment e-shopu rozšiřovat neplánujeme a zápasit se sebou sama nechceme.

Takže zbyla harmonie... zodpovědnost, konečně začni něco dělat, podpora, kreativita i odvaha jsou asociace, které chceme spojit s naším centrem.

Hezký polotovar

Marketingová čarodějnice slogan pochválila, jako hezký polotovar. Chce to s tím prý ještě popracovat. Tak jsme pracovali. Vzali jsme "copywriterskou mačetu" a začali jsme škrtat.

Nehledej je zápor, ale my přece chceme být pozitivní. Harmonie je hezké slovo, to si necháme. Slogan by prý měl obsahovat výzvu k akci nebo tak něco, takže tvoř nebo vytvoř si taky necháme. Ale prý popírá to, co je řečeno před tím, takže škrtáme. Zbylo vy/tvoř harmonii. To jde, ale co když chceme tvořit společně?

Tvoříme harmonii

A je to doma. To je to, co děláme, ať už s námi kreslíte mandaly on-line nebo k nám chodíte do nějakého kurzu. My a vy tvoříme dohromady harmonii. Takže děkujeme paní Lence Kohoutové a jdeme na tu méně zábavnou část - změnit slogan v logu, na webu a ve všech materiálech. Kreativita skončila, nastává čas pro práci. Ale vy nic takového dělat nemusíte - pojďte s námi tvořit harmonii a

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.