Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jarní bazar - reportáž

, zveřejněno 15. 5. 2012

Ze spontánní myšlenky, která vznikla v rámci ženského kruhu, se zrodila opravdu povedená akce.

 

Příjemná atmosféra vznikla nejen díky prostorům kavárny Zahrada Café Therapy, ale také díky nadšení všech zúčastněných. A tak kdo přišel, mohl směnit své „staré“ oblečení za „nové“ v libovolném množství. Za kávu nebo čaj v hodnotě 50,- si mohl vybrat i ten, kdo nic nedonesl. A to co nikdo nechtěl, tedy veškeré nerozebrané oblečení (tři veliké pytle, kufr a několik tašek) si odvezla Diecézní Charita Brno do charitativního šatníku Baltazar.

Počáteční obavy že nebude na začátku bazaru co měnit se rozplynuli hned co jsme ještě před začátkem bazaru v našem centru našli několik pytlů s oblečením (oblečení bylo možné dodat i dříve). Vznikl ale nový problém – přemýšleli jsme jak to odvezeme a jestli všechno stihneme a jestli tohle a tamto, jak to všechno udělat. Přece jenom, bylo to poprvé... Všechny problémy jakoby zmizeli ve chvíli, kdy jsme si naložili obří pytle na záda a začaly vymýšlet jak se který pytel jmenuje. Čekání na šalinu (pěšky to fakt nešlo) jsme si na zastávce krátili tím, že jsme otevřeli pytle a prozkoumávali obsah: „To je hezký triko, a k tomu by se hodila ta sukně, co máš v pytli ty“. Jen nám není známo, proč nás ostatní čekající tak zděšeně pozorovali...

Naše další obavy z toho, zda vůbec někdo přijde a hlavně, zda si také něco odnese, se rozplynuly hned s prvními příchozími. Ti co přinesli kufry plné oblečení a zapřísáhavali se, že si domů nesmí nic odnést, si nakonec také odnesli, takže nikdo neodešel s prázdnou. Neustále přibývalo oblečení a naděje, že najdeme nějaký ten jedinečný kousek, nás nutila neustále znovu a znovu obcházet stoly. Všichni se dobře bavili, a to včetně několika mužů, kteří k nám také zavítali. Nejvíc nás překvapil místní kuchař, který přišel dokonce několikrát s tím, že shání něco pro přítelkyni a odcházel s vrchovatým pytlem. Ani ženský personál nezůstal pozadu a odnesl si pořádnou kupu oblečení.

Jelikož to byla první akce podobného rázu, kterou jsme pořádali, byli jsme překvapené kolik měla pozitivních ohlasů. Ženy byly ve svém živlu a neúnavně probíraly oděvy a stále se převlékaly, mezitím si stihly popovídat a dát si kafe. Není tedy divu, že odcházejícím svítily oči z dobře pořízených úlovků a my jsme měly radost z vydařeného odpoledne.

"Strávila jsem dvě hodiny posezením v příjemném prosředí, s dobrou kávou a  hlavně jsem se zbavila kufru starých věcí. Huráá. Naoplátku jsem si odnesla triko, svetřík a dobrý pocit, že se moje okoukané oblečení obratem rozebralo."

Mnozí jste se ptali, kdy budeme zase pořádat podobnou akci. Těšte se na příští jaro, kdy si opět můžete provětrat skříně a zároveň přispět na dobrou věc.

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.