Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Je libo Mývala či Kolibříka? (aneb Návštěva do světa zvířecích kvalit)

Autor: Dagmar Samandra Čerňová, zveřejněno 25. 2. 2013

Máte pocit, že se v sobě nevyznáte? Následujte Mývala:
„Odhaluji a přijímám skryté aspekty své osobnosti, vidím pravdu a vážím s různorodých aspektů svého já.“

Chybí vám pocit bezpečí? Pásovec vás ochrání:
Jsem absolutně chráněný, pohybuji se bezpečně a s jistotou.“

Trápí vás nedostatek peněz a prázdno v duši? Zajíc má jasno:
„Prožívám hojnost na všech úrovních svého života s tvořivostí a důvěrou.“

Pokud jste workholici, vejděte do kontaktu s Vydrou:
„Hraji si jako dítě, život je radostná a zábavná hra.“

Pokud máte zlomené srdce, Divoký kůň vás podpoří afirmací:
„Mé srdce je otevřené a propojené s ostatními, cítím fyzickou sílu, vytrvalost a moc.“

Ztratili jste smysl života? Pak se radujte spolu s Kolibříkem, který říká:
„Cítím radost a lehkost, raduji se z daru života.“

Každý vás převálcuje? Inspirujte se Tchořem:
„Chráním a bráním se tím, že umím druhým stanovit jasné hranice a říct NE, pokud je to potřeba.“

Esence volně žijících zvířat jsou tzv. „vibrační esence“, které mají schopnost uzdravovat moudrostí a silou divokých zvířat. Každá z esencí obsahuje vibrační otisk energie konkrétního zvířete. Podstatnou informací je, že při tvorbě zvířecích esencí nejsou žádná živá zvířata chytána nebo jakkoli poškozena či stresována. Esence se vyrábějí zvláštním obřadem v divoké přírodě, který zahrnuje invokaci ducha zvířecího druhu spolu s meditací a modlitbou k danému zvířeti.

Zvířecí esence jsou nástrojem, skrze nějž můžeme nechat dary zvířat sloužit naší vlastní duchovní cestě. S každým aspektem duchovního vývoje, který si chceme osvojit či spíše znovuobjevit, nám mohou zvířata pomoci.

Zvířata nám nabízejí svou přirozenost a moudrost, ale také divokost a svobodu. Jediné, co po nás žádají, je otevření našich srdcí k přijímání toho, co nám tak štědře chtějí nabídnout - radost a uvolnění, které jde ruku v ruce s poznáním sebe sama. Pomáhají nám dotknout se hlubokých, nepoznaných a překrásných míst v nás samých a rozpustit tak emocionální zranění a jizvy, které zůstaly nepovšimnuty.

Kontakt s vibračními esencemi neznamená vždy bezprostřední spojení s duchovní kvalitou zvířete. Zvířecí esence mají svou vlastní inteligenci a samy určují průběh procesu aplikace. Někdy je na místě udělat si pořádek v emocích, a vynést tak na povrch nedokončené emocionální prožitky, které brání k plnému prožití duchovní kvality a síly určitého zvířete.

A v neposlední řadě – se zvířecími esencemi je legrace. I když kontakt s našimi zraněními někdy bolí, zvířecí esence nás provedou temnými zákoutími nitra s hravostí. Protože každé zvíře jednou bylo mládětem:+) Pokud si chcete zavzpomínat a vejít do kontaktu se svým mládětem, seznámit se s duchovními kvalitami, silou a moudrostí divokých zvířat, jste srdečně vítáni na prožitkové semináře Esence volně žijících zvířat I a Esence volně žijících zvířat II, která se konají v Centru Mandala.

Těší se Samandra a Jana Vážka Holická

Použito z:

MAPEL, David. Do srdce divočiny: léčení a osobní transformace s esencemi svobodně žijících zvířat. Olomouc: Anag, 2005. 135 s. ISBN 80-7263-291-4.

Autor článku

Dagmar Samandra Čerňová

Samandra se specializuje na práci s Osho Zen Tarotem a práci s ním naučí i vás.

Podobné články

Rodinné konstelace

Rodinné konstelace očima účastníka

Chtěla jsem se zase o kousek posunout v dějích svého života. Rozhodla jsem se zúčastnit rodinných konstelací. Dlouhá léta jsem tu nebyla a skoro jsem zapomněla, jak krásně mi po této skupinové terapii vždy je.

Číst dál
mandala dot

Objevte kouzlo tečkování

Ke 45. narozeninám jsem dostala vytoužený dárek, aboriginal-set. Už dlouho jsem to chtěla vyzkoušet a teď přišla ta chvíle objevování nového, ponoření se do tvoření...

Číst dál