Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandala dětem

, zveřejněno 3. 5. 2013

V letošním školním roce proběhl projekt Mandala dětem, kterého se zúčastnilo 21 škol a školek.

(tisková zpráva)

Ačkoli jsme se potýkali s technickými potížemi, projekt proběhl úspěšně a již nyní plánujeme další ročník. Projekt nabídl učitelům možnost zpestřit výuku a dětem umožnil zažít trochu jiné tvoření. Mandaly totiž nabízí prostor pro kreativní tvoření bez hodnocení dobře/špatně a proto podporují dětskou fantazii, tvořivost a  hravost.

 

Podívejte se na to, jak proběh ročník 2012/13 a získejte inspiraci pro tvoření ve Vašich třídách.

A jak si náš projekt užili zapojení učitelé?

"Asi největší prožitek jsme zažily s paní vychovatelkou u poslední mandaly, kterou jsme odeslaly do projektu Mandala dětem. Děti na počátku pracovaly pouze se svými těly, které postupně spojovaly v celek. Následovalo obkreslování těl křídami, jejich vybarvování. Teprve potom děti přešly k tvorbě papírové mandaly, která vycházela z jejich osobního prožitku. Celou práci jsme dokumentovaly a dětem ji opětovně předkládaly. Reakce dětí se měnily. Zpočátku se soustředil každý sám na sebe. Tam jsem já, to jsem já, já mám. Pak přešly k Tam jsi ty, to je Ondra, tam je. Poslední sledování celého vývoje mandaly proběhlo za úplného ticha. Prožitek zůstal v nás všech – v dětech i v učitelích. Podle mých zkušeností je práce s mandalou pro učitele velkým přínosem pro jejich další práci.“

Pokud máte vlastní mandalu, nebo jste viděli mandalu na domě někoho jiného, vyfoťte ji a pošlete ji do naší fotosoutěže!

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.