Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandala dětem - informace o projektu

, zveřejněno 3. 2. 2013

Do projektu Mandala dětem se přihlásilo a svá díla zaslalo 21 školních zařízení, včetně základních uměleckých a speciálních škol.

(tisková zpráva)

Začátkem školního roku jsem vyhlásili projekt Mandala dětem. Do projektu se mohly zapojit všechny školy a školky v ČR. Učitelé, kteří se zapojili, získali tří týdenní korespondenční kurz o práci s mandalami zdarma a inspiraci pro práci s dětmi.

Do projektu se přihlásilo 21 školních zařízení. V naší on-line galerii se tak sešlo celkem 235 krásných děl. Kdokoli mohl hlasovat a podílet se tak na výběru těch nejhezčích mandal, které budou součástí putovní prodejní výstavy. Ze všech nahraných děl bylo vybráno 50, ze kterých bude sestaven kalendář mandal pro rok 2014 a zároveň budou tvořit putovní celorepublikovou výstavu doprovázenou on-line aukcí. Z vybraných peněz bude pořízeno počítačové vybavení pro klienty občaského sdružení Janus, které se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali, nebo stále vyrůstají v náhradní péči. Ti tak budou mít možnost zvyšovat své počítačové dovednosti a zvýšit tak možnost svého uplatnění se na trhu práce.

Putovní výstava bude zahájena 11. 3. 2013 v Brně na Obilním trhu, kde proběhne vernisáž a první část výstavy. Výstava bude pokračovat do Blatné - Mačkov, Dačic, Plzně, Moutnice, Náchoda a do ZŠ a MŠ České Bělé.

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.