Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandala dětem - informace o projektu

, zveřejněno 3. 2. 2013

Do projektu Mandala dětem se přihlásilo a svá díla zaslalo 21 školních zařízení, včetně základních uměleckých a speciálních škol.

(tisková zpráva)

Začátkem školního roku jsem vyhlásili projekt Mandala dětem. Do projektu se mohly zapojit všechny školy a školky v ČR. Učitelé, kteří se zapojili, získali tří týdenní korespondenční kurz o práci s mandalami zdarma a inspiraci pro práci s dětmi.

Do projektu se přihlásilo 21 školních zařízení. V naší on-line galerii se tak sešlo celkem 235 krásných děl. Kdokoli mohl hlasovat a podílet se tak na výběru těch nejhezčích mandal, které budou součástí putovní prodejní výstavy. Ze všech nahraných děl bylo vybráno 50, ze kterých bude sestaven kalendář mandal pro rok 2014 a zároveň budou tvořit putovní celorepublikovou výstavu doprovázenou on-line aukcí. Z vybraných peněz bude pořízeno počítačové vybavení pro klienty občaského sdružení Janus, které se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali, nebo stále vyrůstají v náhradní péči. Ti tak budou mít možnost zvyšovat své počítačové dovednosti a zvýšit tak možnost svého uplatnění se na trhu práce.

Putovní výstava bude zahájena 11. 3. 2013 v Brně na Obilním trhu, kde proběhne vernisáž a první část výstavy. Výstava bude pokračovat do Blatné - Mačkov, Dačic, Plzně, Moutnice, Náchoda a do ZŠ a MŠ České Bělé.

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

ZenKnoflíky

Test bílých pastelek aneb není bílá jako bílá

ZenArtové obrázky většinou kreslím černým inkoustovým linerem. Při své práci však používám i bílou pastelku, na tmavší eco papír a na efekt odlesků.

Číst dál
artesvět

Sny se plní!

Od barev suchého pastelu v Centru Mandala až k vlastnímu ateliéru aneb jak vznikl ArteSvět.

Číst dál