Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandala dětem - jak to dopadlo

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 12. 2. 2015

V aktuálním - již čtvrtém ročníku projektu Mandala dětem se sešlo 937 mandal - jedna krásnější než druhá. Do putovní výstavy a do kalendáře pro rok 2016 se jich ale vejde jen 53 a proto jsme potřebovali nějaké kritérium výběru. Protože jsme nechtěli rozhodovat sami, požádali jsme o pomoc širokou veřejnost a společnými silami jsme vybrali 50 mandal, které se nejvíce líbí. Další tři mandaly jsme vybrali za pomoci výtvarníků a pomyslně jsme tak rozdali "ceny za výtvarné provedení". Všechny vybrané mandaly si můžete prohlédnout v naší galerii.

Mandaly vybírali:

  • Ivan Štrouf (výtvarník a autor loga Masarykovy univerzity)
  • Zuzana Řezáčová Lukášková (arteterapeutka pracující s mandalami)
  • Jana Gajdošová (výtvarnice a kurátorka výstav)
  • Kristýna Mikscheová (výtvarnice)
  • Ája Hrozková (výtvarnice a lektorka Zentanglu)
  • Markéta Bártová (architektka a výtvarnice)
  • Žaneta Zieglerová (výtvarnice a arteterapeutka)

Projekt mandala dětem není od začátku svého vzniku soutěží v pravém slova smyslu. Proto nemáme pořadí vybraných mandal ani hlavní cenu. Výběr mandal sice soutěž připomíná, ale v celém projektu jde hlavně o zábavu při tvoření a radost ze zapojení se do benefičního projektu. Jeho cílem je získání finanční podpory pro děti z náhradní rodinné péče. Výtěžek z projektu je dětem předán prostřednictvím sdružení Janus, které za vybrané peníze vybavuje cvičný byt. V něm se děti odcházející z dětských domovů učí samostatnému životu.

Zapojte se do našeho projektu a kupte si obrázek mandaly z loňského ročníku. Několik posledních obrázků stále čeká na své majitele. Nabízíme také mandaly z ročníku předchozího - zejména zalaminované kopie, které byly součástí putovní výstavy (originály chováme jako oko v hlavě u nás v Brně). 

Máme radost z tak velké účasti a děkujeme všem, kteří se zapojili. 

 

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.

Jak na úspěšnou terapii

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry.

korálková mandala

Jak na korálkovou mandalu

Vytvořte si originální mandalový náhrdelník nebo neodolatelnou mandalovou vánoční hvězdu na stromeček. Budete vám k tomu stačit pár drátků, korálků a trochu trpělivosti.