Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandala dětem - jak to dopadlo

Autor: , zveřejněno 12. 2. 2015

V aktuálním - již čtvrtém ročníku projektu Mandala dětem se sešlo 937 mandal - jedna krásnější než druhá. Do putovní výstavy a do kalendáře pro rok 2016 se jich ale vejde jen 53 a proto jsme potřebovali nějaké kritérium výběru. Protože jsme nechtěli rozhodovat sami, požádali jsme o pomoc širokou veřejnost a společnými silami jsme vybrali 50 mandal, které se nejvíce líbí. Další tři mandaly jsme vybrali za pomoci výtvarníků a pomyslně jsme tak rozdali "ceny za výtvarné provedení". Všechny vybrané mandaly si můžete prohlédnout v naší galerii.

Mandaly vybírali:

  • Ivan Štrouf (výtvarník a autor loga Masarykovy univerzity)
  • Zuzana Řezáčová Lukášková (arteterapeutka pracující s mandalami)
  • Jana Gajdošová (výtvarnice a kurátorka výstav)
  • Kristýna Mikscheová (výtvarnice)
  • Ája Hrozková (výtvarnice a lektorka Zentanglu)
  • Markéta Bártová (architektka a výtvarnice)
  • Žaneta Zieglerová (výtvarnice a arteterapeutka)

Projekt mandala dětem není od začátku svého vzniku soutěží v pravém slova smyslu. Proto nemáme pořadí vybraných mandal ani hlavní cenu. Výběr mandal sice soutěž připomíná, ale v celém projektu jde hlavně o zábavu při tvoření a radost ze zapojení se do benefičního projektu. Jeho cílem je získání finanční podpory pro děti z náhradní rodinné péče. Výtěžek z projektu je dětem předán prostřednictvím sdružení Janus, které za vybrané peníze vybavuje cvičný byt. V něm se děti odcházející z dětských domovů učí samostatnému životu.

Zapojte se do našeho projektu a kupte si obrázek mandaly z loňského ročníku. Několik posledních obrázků stále čeká na své majitele. Nabízíme také mandaly z ročníku předchozího - zejména zalaminované kopie, které byly součástí putovní výstavy (originály chováme jako oko v hlavě u nás v Brně). 

Máme radost z tak velké účasti a děkujeme všem, kteří se zapojili. 

 

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.