Mandalový tarot

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 13. 4. 2017

Nevíte kudy kam? Potřebujete radu nebo inspiraci? Bojíte se špatného rozhodnutí? Požádejte o pomoc mandalové karty. Mandalový tarot funguje podobně jako ten obyčejný. Stačí položit otázku, zhluboka se prodýchnout a vytáhnout kartu...

Nejtěžší je se zeptat

Kdo se správně ptá, dostává odpovědi. Brzy zjistíte, že pokládání otázky je docela zapeklitá věc a v zásadě disciplína pro borce. Lepší je si otázku napsat, abyste věděli, na co jste se ptali a jaká byla přesná formulace. Slovo sem nebo tam může kolikrát změnit význam odpovědi. Už při pokládání otázky si ujasníte spoustu věcí.

Opravdu chcete vědět zrovna tohle? Je otázka otevřená? (Otázka na kterou můžete odpovědět ano/ne není nejlepší.) Jste připraveni přijmout odpověď ať je jakákoliv? Někdy se ptáme pořád dokola jen proto, že nejsme s odpovědí spokojení a chceme slyšet jinou. Když si to uvědomíte, hned víte, co chcete;)

Mám otázku i kartu a co dál?

Podívejte se na kartu a napište si všechno, co vás napadá. Popište jaká Mandala na kartě je a jak na vás působí. Čím podrobnější popis bude, tím líp. V tomto kroku všechno pište. Opravdu.

A máme odpověď

Není v tom žádná magie, ale kouzlo náhody a toho co nás napadne. Asociací využívá nejeden psycholog už od dob Freuda, tak proč byste to nemohli použít i vy? Že nejste psycholog, to vůbec nevadí. Vaší výhodou je, že nejste zatíženi zbytečnými znalostmi a informacemi. Využijte toho.

Přečtěte si svou otázku a pak svůj text. Vidíte v něm odpověď? Možná jste v problému příliš ponoření. Pak se vydejte s kamarádkou na kafe a zeptejte se jí, co by si myslela, kdyby to byla její otázka a její odpověď.

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál