Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandalový tarot

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 13. 4. 2017

Nevíte kudy kam? Potřebujete radu nebo inspiraci? Bojíte se špatného rozhodnutí? Požádejte o pomoc mandalové karty. Mandalový tarot funguje podobně jako ten obyčejný. Stačí položit otázku, zhluboka se prodýchnout a vytáhnout kartu...

Nejtěžší je se zeptat

Kdo se správně ptá, dostává odpovědi. Brzy zjistíte, že pokládání otázky je docela zapeklitá věc a v zásadě disciplína pro borce. Lepší je si otázku napsat, abyste věděli, na co jste se ptali a jaká byla přesná formulace. Slovo sem nebo tam může kolikrát změnit význam odpovědi. Už při pokládání otázky si ujasníte spoustu věcí.

Opravdu chcete vědět zrovna tohle? Je otázka otevřená? (Otázka na kterou můžete odpovědět ano/ne není nejlepší.) Jste připraveni přijmout odpověď ať je jakákoliv? Někdy se ptáme pořád dokola jen proto, že nejsme s odpovědí spokojení a chceme slyšet jinou. Když si to uvědomíte, hned víte, co chcete;)

Mám otázku i kartu a co dál?

Podívejte se na kartu a napište si všechno, co vás napadá. Popište jaká Mandala na kartě je a jak na vás působí. Čím podrobnější popis bude, tím líp. V tomto kroku všechno pište. Opravdu.

A máme odpověď

Není v tom žádná magie, ale kouzlo náhody a toho co nás napadne. Asociací využívá nejeden psycholog už od dob Freuda, tak proč byste to nemohli použít i vy? Že nejste psycholog, to vůbec nevadí. Vaší výhodou je, že nejste zatíženi zbytečnými znalostmi a informacemi. Využijte toho.

Přečtěte si svou otázku a pak svůj text. Vidíte v něm odpověď? Možná jste v problému příliš ponoření. Pak se vydejte s kamarádkou na kafe a zeptejte se jí, co by si myslela, kdyby to byla její otázka a její odpověď.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.

Jak na úspěšnou terapii

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry.

korálková mandala

Jak na korálkovou mandalu

Vytvořte si originální mandalový náhrdelník nebo neodolatelnou mandalovou vánoční hvězdu na stromeček. Budete vám k tomu stačit pár drátků, korálků a trochu trpělivosti.