Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandaly okolo nás

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 21. 8. 2011

Mandaly jsou prostě všude a tak jsem se postupem času stala posedlá focením mandal...

Postupem času jsem se stala mírně posedlá focením mandal. Začala jsem si všímat, že mandaly jsou prostě všude. V Mexiku jich bylo díky májským a aztéckým kruhovým kalendářům fakt hodně. V Budapešti byly hlavně na kostlech. V Francie také v počtu rozetových oken nezaostávala a v Londýně byly i na chodníku. Na Islandu je vytvářela příroda v mnoha provedeních. Jsem tedy přesvědčená, že mandaly jsou opravdu všude.

Léto vybízí k cestování a je i více času se rozhlížet, tak jsme na léto připravili fotosoutěž s názvem Mandaly kolem nás. Všichni zúčastnní obdrží poděkování a hlavní výhrou je, stejně jak v loňském roce, kalendář mandal (tentokrát samozřejmě na rok 2012). Kalendář je právě v tisku a kromě klasických kalendářních listů obsahuje černobílé listy s texty o posvátné geometrii a obrázky k vymalování. Ústřední mandalou je pak mandala od Jany Budařové, sestry Jana Budaře.

 

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.

Jak na úspěšnou terapii

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry.

korálková mandala

Jak na korálkovou mandalu

Vytvořte si originální mandalový náhrdelník nebo neodolatelnou mandalovou vánoční hvězdu na stromeček. Budete vám k tomu stačit pár drátků, korálků a trochu trpělivosti.