Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandaly okolo nás

Autor: , zveřejněno 21. 8. 2011

Mandaly jsou prostě všude a tak jsem se postupem času stala posedlá focením mandal...

Postupem času jsem se stala mírně posedlá focením mandal. Začala jsem si všímat, že mandaly jsou prostě všude. V Mexiku jich bylo díky májským a aztéckým kruhovým kalendářům fakt hodně. V Budapešti byly hlavně na kostlech. V Francie také v počtu rozetových oken nezaostávala a v Londýně byly i na chodníku. Na Islandu je vytvářela příroda v mnoha provedeních. Jsem tedy přesvědčená, že mandaly jsou opravdu všude.

Léto vybízí k cestování a je i více času se rozhlížet, tak jsme na léto připravili fotosoutěž s názvem Mandaly kolem nás. Všichni zúčastnní obdrží poděkování a hlavní výhrou je, stejně jak v loňském roce, kalendář mandal (tentokrát samozřejmě na rok 2012). Kalendář je právě v tisku a kromě klasických kalendářních listů obsahuje černobílé listy s texty o posvátné geometrii a obrázky k vymalování. Ústřední mandalou je pak mandala od Jany Budařové, sestry Jana Budaře.

 

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.