Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Mandaly okolo nás

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 21. 8. 2011

Mandaly jsou prostě všude a tak jsem se postupem času stala posedlá focením mandal...

Postupem času jsem se stala mírně posedlá focením mandal. Začala jsem si všímat, že mandaly jsou prostě všude. V Mexiku jich bylo díky májským a aztéckým kruhovým kalendářům fakt hodně. V Budapešti byly hlavně na kostlech. V Francie také v počtu rozetových oken nezaostávala a v Londýně byly i na chodníku. Na Islandu je vytvářela příroda v mnoha provedeních. Jsem tedy přesvědčená, že mandaly jsou opravdu všude.

Léto vybízí k cestování a je i více času se rozhlížet, tak jsme na léto připravili fotosoutěž s názvem Mandaly kolem nás. Všichni zúčastnní obdrží poděkování a hlavní výhrou je, stejně jak v loňském roce, kalendář mandal (tentokrát samozřejmě na rok 2012). Kalendář je právě v tisku a kromě klasických kalendářních listů obsahuje černobílé listy s texty o posvátné geometrii a obrázky k vymalování. Ústřední mandalou je pak mandala od Jany Budařové, sestry Jana Budaře.

 

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

ZenKnoflíky

Test bílých pastelek aneb není bílá jako bílá

ZenArtové obrázky většinou kreslím černým inkoustovým linerem. Při své práci však používám i bílou pastelku, na tmavší eco papír a na efekt odlesků.

Číst dál
artesvět

Sny se plní!

Od barev suchého pastelu v Centru Mandala až k vlastnímu ateliéru aneb jak vznikl ArteSvět.

Číst dál