Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Před JAMU vznikla mandala pro Brno

, zveřejněno 23. 6. 2011

Před budouvou JAMU vznikala 22. 6. 2011 mandala sypaná z barevných písků. Vytvořily ji lektorky a kurzistky Centra Mandala, které tak ukončily letošní školní rok.

(tisková zpráva)

 

Sypání mandaly bylo inspirováno tvorbou mandal z východu. V Indii, Tibetu a Nepálu jsou dodnes pro náboženské rituály používané mandaly, které obsahují tradičně stanovené tvary. Mandala pro Brno však byla pojata poněkud volněji.

"Nejprve jsme si předkreslily tvary, které bude výsledná mandala mít. Ačkoli je tibetská mandala kosmogramem, tedy stavebním plánem vesmíru, který obsahuje dokonce Einsteinův kvadrát (ten je součástí teorie relativity), my jsme byly mnohem méně náročné." Komentuje proces tvorby lektorka kurzu Cesta Mandaly Petra Šamalíková. "Mandalu jsem tvořily bez předem daných pravidel, zato s přáním dobra pro celý svět a hlavně pro Brno."

Během dvou hodin vznikla mandala z barevných písků o průměru 1,5 metru. Tibetští mniši věří, že energie mandaly je uvolněna po jejím dokončení a výsledek ničí. Stejný osud potkal mandalu pro Brno, která byla sesypána na barevnou hromádku. Z té si každý mohl vzít část písku, která poputuje do různých vodních toků, aby se tak přání všeho dobrémo mohlo šířit přes říčky a řeky do moří a oceánů a tím i do celého světa.

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.