Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Před JAMU vznikla mandala pro Brno

, zveřejněno 23. 6. 2011

Před budouvou JAMU vznikala 22. 6. 2011 mandala sypaná z barevných písků. Vytvořily ji lektorky a kurzistky Centra Mandala, které tak ukončily letošní školní rok.

(tisková zpráva)

 

Sypání mandaly bylo inspirováno tvorbou mandal z východu. V Indii, Tibetu a Nepálu jsou dodnes pro náboženské rituály používané mandaly, které obsahují tradičně stanovené tvary. Mandala pro Brno však byla pojata poněkud volněji.

"Nejprve jsme si předkreslily tvary, které bude výsledná mandala mít. Ačkoli je tibetská mandala kosmogramem, tedy stavebním plánem vesmíru, který obsahuje dokonce Einsteinův kvadrát (ten je součástí teorie relativity), my jsme byly mnohem méně náročné." Komentuje proces tvorby lektorka kurzu Cesta Mandaly Petra Šamalíková. "Mandalu jsem tvořily bez předem daných pravidel, zato s přáním dobra pro celý svět a hlavně pro Brno."

Během dvou hodin vznikla mandala z barevných písků o průměru 1,5 metru. Tibetští mniši věří, že energie mandaly je uvolněna po jejím dokončení a výsledek ničí. Stejný osud potkal mandalu pro Brno, která byla sesypána na barevnou hromádku. Z té si každý mohl vzít část písku, která poputuje do různých vodních toků, aby se tak přání všeho dobrémo mohlo šířit přes říčky a řeky do moří a oceánů a tím i do celého světa.

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.

Jak na úspěšnou terapii

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry.

korálková mandala

Jak na korálkovou mandalu

Vytvořte si originální mandalový náhrdelník nebo neodolatelnou mandalovou vánoční hvězdu na stromeček. Budete vám k tomu stačit pár drátků, korálků a trochu trpělivosti.