Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Před JAMU vznikla mandala pro Brno

, zveřejněno 23. 6. 2011

Před budouvou JAMU vznikala 22. 6. 2011 mandala sypaná z barevných písků. Vytvořily ji lektorky a kurzistky Centra Mandala, které tak ukončily letošní školní rok.

(tisková zpráva)

 

Sypání mandaly bylo inspirováno tvorbou mandal z východu. V Indii, Tibetu a Nepálu jsou dodnes pro náboženské rituály používané mandaly, které obsahují tradičně stanovené tvary. Mandala pro Brno však byla pojata poněkud volněji.

"Nejprve jsme si předkreslily tvary, které bude výsledná mandala mít. Ačkoli je tibetská mandala kosmogramem, tedy stavebním plánem vesmíru, který obsahuje dokonce Einsteinův kvadrát (ten je součástí teorie relativity), my jsme byly mnohem méně náročné." Komentuje proces tvorby lektorka kurzu Cesta Mandaly Petra Šamalíková. "Mandalu jsem tvořily bez předem daných pravidel, zato s přáním dobra pro celý svět a hlavně pro Brno."

Během dvou hodin vznikla mandala z barevných písků o průměru 1,5 metru. Tibetští mniši věří, že energie mandaly je uvolněna po jejím dokončení a výsledek ničí. Stejný osud potkal mandalu pro Brno, která byla sesypána na barevnou hromádku. Z té si každý mohl vzít část písku, která poputuje do různých vodních toků, aby se tak přání všeho dobrémo mohlo šířit přes říčky a řeky do moří a oceánů a tím i do celého světa.

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

znakovani v parku

Jak rozumět nemluvňatům

Po vysoké škole jsem měla poměrně jasnou představu, jakým směrem se bude můj život ubírat. Ale jak můj taťka rád říká: „Chceš-li pobavit pána Boha, řekni mu o svých plánech...“

Číst dál
Mandala

Zachraňte svět s námi!

Máme nemalé cíle, chceme zachránit svět. Odstranit z něj nadbytečný stres a shon, udělat zde na Zemi oázu klidu a odpočinku. Jsme Centrum Mandala, jediné místo, kam člověk přijde se svými starostmi a odchází nadšený a plný energie.

Číst dál