Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Představy o kráse jako ze sci- fi románu

Externí autor: Kamila Podivínová, zveřejněno 9. 2. 2012

Seznamte se hyper ženou 3000. Tento prototyp ženy je vypracován do nejmenších detailů. Dokáže zastávat nejvyšší manažerské pozice, řídit vůz ba i zaparkovat pozadu či podélně.

Dále vám vypere Vaše nevonící oblečení, naškrobí límečky, vyžehlí puky a navíc vám veškeré šatstvo přehledně srovná do komínků ve Vaší skříni. Takže již nikdy se nestane, že budete v raním spěchu hledat čisté oblečení všude po bytě. Tato super žena vám i Vašim dětem připraví chutnou snídani, zabalí svačiny a s úsměvem odveze děti do škol. Večer přijde dříve z práce, aby poklidila dům, prostřela a uvařila vydatnou večeři. Mezitím stihne pomoci dětem s úkoly a připravit jim oblečení na ráno. Tato hospodyňka se nikdy nemračí, chodí perfektně upravená a vaří lahodnou kávu. Chtěli byste takovou ženu? Tak si o ní nechte zdát.

Kolik žen má pocit, že tohle všechno by měly zvládat a ještě mnohem víc. Kolik žen se o to pokusilo a kolik z nich chodí zhroucené k odborníkům? Často se stává, že v honbě za dokonalostí si uženeme spoustu problémů, ať už zdravotních nebo fyzických. Ale o čem chci především mluvit, je vzhled ženy. Lhala bych, kdybych napsala, že na vzhledu vůbec nezáleží. To byste všichni hromadně protočili oči a řekli si, že kážu vodu a piju víno. Na vzhledu záleží hodně, o čemž se můžete přesvědčit třeba při pracovním pohovoru. Přijďte tam ve vytahaném svetru a rozcuchanými vlasy, vyrazí Vás již ve dveřích, přijďte tam jako šedá myška a zašlápnou Vás. Všichni chtějí sebevědomé a krásné ženy, což jsou pojmy poněkud zavádějící a mnozí si je překládají do extrému: nafoukaná, po třech plastikách a dvou liposukcích. Sebevědomí je pro mnohé z nás tak trochu tabu. Raději se shazujeme a čekáme, že nás ostatní utěší a přesvědčí nás o tom, že nejsme ošklivé, ani hloupé či nemožné. O tom, že jste krásná musíte přesvědčit sama sebe, ne o to žádat přátele, přítele či plastického chirurga.

Aby bylo jasno, nemám nic proti plastickým operacím, ale nic se nemá přehánět. Pokud někomu padají víčka nebo má pocit, že mu velké rty zachrání manželství, tak mu bránit nebudu. Ruku na srdce, která z nás by na sobě něco nechtěla změnit? Té se nelíbí velký nos, té zas prsa a oné břicho či stehna. Řeknu vám tajemství, jestli se budete celý život srovnávat se svou sousedkou, kamarádkou či modelkami z časopisů, tak se připravte na to, že nikdy nebudete dost krásná. Zapomeňte na výšku 185 centimetrů, kostnaté nohy i vykukující žebra. Tohle není krása, tohle je manipulace. Jsou mezi námi i ženy, které takto vypadají přirozeně. Cpou se jak o závod a nepřiberou ani deko, ale mnohem více je mezi námi těch, které při každém čtverečku čokolády zavírají oči s tím, že když to neuvidí, tak nepřiberou. Ale výčitky udělají své.

Na začátku článku jsem nekompromisně zmínila, že vzhled je důležitý a možná se někdo z Vás zarazil, ale pokud jste dočetli až sem, tak Vás jistě potěším, že vzhled by nebyl bez vaší „duše“ ničím. Vaše tělo by bylo jen prázdnou schránkou. Ano, jste to Vy, kdo určuje jak se na Vás bude svět dívat. Je to Vaše povaha, styl, Vaše charisma, které rozhodne, zda budete ženou s šarmem nebo budete průhlednou stěnou. Modelky jsou možná ve Vašich očích krásné, ale kdybyste s nimi mluvili, kolik procent z nich by náhle veškeré kouzlo ztratilo? Myslím, že hodně.

Buddha řekl: Stali jste se tím, co jste mysleli. Jste ošklivé, tlusté, hloupé a nemožné? Vaše okolí vám to neustále bude dokazovat: Měla bys zhubnout, zase dortík? Jakou že máš školu? Cos to zase vyvedla? Proč nejsi jako ona!... A mnoho dalšího uslyšíte znovu a znovu. Proč? Protože to k sobě svou vnitřní silou, svým přesvědčením přitahujete. Jste tím, co si myslíte. Je opravdu tak těžké o sobě smýšlet jako o krásné bytosti?

Netrapte se tím, že jste slovanský typ, a že se nikdy nevejdete do velikosti S. Krása se neskrývá v tom, že budete světu za každou cenu ukazovat kosti a jíst polystyrenové suchary. Uvnitř Vás je schované poupě, které by rádo vykvetlo, ale Vy ho pořád schováváte do skleníku, jen aby ho nikdo neviděl. Krása je především spokojenost a přijetí sama sebe. Máte velký nos, předkus nebo jizvu na bradě? A není to právě ta drobnost, která Vás činní jedinečnou? Podívejte se na soutěže krásy. Kolik se jich účastní žen a kolik z nich dokážete rozlišit? Jednu, dvě? A to ještě proto, že mají tmavé vlasy.

Můžete mi tvrdit, že máte velkou nadváhu, a že potřebujete zhubnout kvůli zdraví a já vám říkám: Přijměte sami sebe a to ostatní půjde samo. Stres, nenávist a především sebenenávist Vás nikam neposune. Budete stále stát na místě, držet kvanta diet a v horším případě stále přibírat. Zavřete oči, uvolněte se a každé ráno když vstanete, se podívejte na sebe do zrcadla a najděte na sobě jednu malou drobnost, kterou na sobě máte rádi, která se vám líbí. Jsou to Vaše vlasy, nehty nebo úsměv? To je cesta, na které se vám splní Vaše sny.

 

 

 

 

 

tento článek nám poslala

Kamila Podivínová

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.