Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Realizovat sny je těžké

Autor: , zveřejněno 26. 7. 2012

Přece už roky to chci! Jak je to možné? Je tak těžké přijmout svobodu a zodpovědnost za svůj život? Respektovat své “vyšší já” jako vedení a jít tou neznámou cestou?

Těšila jsem se až ukončím školu, opustím zaměstnání, které mě přece tak svazuje a začnu realizovat svůj sen. Tak a teď tu sedím, nevím co mám dělat a v břiše mám... STRACH! Nevím jak u vás, ale u mě bydlí v žaludku. Večerní meditace mě sice trochu zklidnila, ale... Do dvou hodin do rána zapisuju co bych tedy chtěla a co by se dalo, místo abych konečně usnula. Přitom jsem tak unavená! Potřebovala bych usnout, ale zároveň mě potřeba spánku velmi obtěžuje. Měla bych přece toho tolik udělat. Ráno jsem grogy, jsem jak mátoha a v břiše ten divný pocit, který mi nedovolí udělat nic. Večer jdu spát, prakticky se doplazím do postele a do dvou hodin zapisuju... přece vím co mám dělat.

Po třech nebo čtyřech dnech toho mám dost. Potřebuju se vyspat a potřebuju něco začít dělat. Rozhoduji se a procházím zápisky. Sama sebe přesvědčuju, že důležité je začít. Alespoň něco malého... ale vždyť nejdřív musím udělat tolik věcí a teprve pak se mohu dostat k tomu co co mám zapsáno z noci. Sny dobrý, ale... jsou od toho, aby se plnily a kde na to vzít čas? Pořád je tolik “důležitých věcí”.

Jak je jednoduché říkat, že až budu mít konečně trochu času... jak je těžké nesmyslně nekontrolovat každých 10 minut e-mail, jestli není potřeba něco rychle vyřídit, neprocházet facebook, jestli tam není něco důležitého (!?), neprohlížet stránky se spoustou zajímavých věcí a konečně začít něco dělat. Přece už roky to chci! Jak je to možné? Je tak těžké přijmout svobodu a zodpovědnost za svůj život? Respektovat své “vyšší já” jako vedení a jít tou neznámou cestou?

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.