Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Reportáž z ředitelny

, zveřejněno 10. 7. 2012

Vše důležité se rozhoduje a odehrává v pokojíčku se stolem, šanonama, spoustou papírů, notebookem a dvěma kocoury. PR články, příprava kurzů, odpovídání na maily, psaní projektů a sestavování žádostí... Nic z toho neujde bedlivému kočičímu dohledu.

aneb jak to funguje v kanceláři jednatelky jednoho malého občanského sdružení ...

(tisková zpráva)
Když jeden spí, hlídá druhý. Je vše v souladu s ročním plánem? Na to dohlíží černobílý kocour evropské kočky domácí z klína paní jednatelky. Všechny papíry, které projdou kanceláří pečlivě "přečte" a některé z nich označí odkousnutím rohu na důkaz správného zpracování pod kočičím dohledem.
 
Pracovní dobu hlídá osmikilový mazel, "mainský mývalý" píše se v průkazu původu. V chovatelské stanici mu však zapomněli zdělit, jak se má jako správný zástupce tohoto plemene chovat. Mainky přece nejsou vlezlé! a hrají si s vodou. Tahle vlezlá je a vodu nemiluje. Packy na klávesnici zase moc nemiluje počítač. Zalehnutí seznamu s úkoly také spolehlivě zamezí v práci a když se k tomu přidá mohutná hlava nacpaná pod ruce snažící se i tak dopsat alespoň tenhle mail, je jasné, že pracovní doba určená k administrativě skončila a je potřeba se jít věnovat kočičímu dozoru, který má nemalou zásluhu na tom, že byla včas odeslána předloha mandaly, na kterou netrpělivě čeká více než 2000 lidiček, že byla vyhlášena výtvarná soutěž Mandala dětem a vystaveno osvědčení za absolvování arteterapeutického ateliéru. 
 
Brněnské sdružení Centrum Mandala o.s. je tak jediným občanským sdružením vedeným pod nepřetržitým kočičím dohledem. Nebo znáte ještě nějaké jiné?
 

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

Mandaly, zentangle a tvoření pro dobrou věc

Už osmou výstavu k projektu Mandala dětem doprovázel tradičně tvořivý program. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejen vymalování mandal, ale i techniku zentangle nebo pískování. A zentangle si můžete zkusit i vy.

Číst dál
mandalovník prospěšný

Mandalovník prospěšný

Někdo pěstuje kaktusy a někdo fialky. My nejsme troškaři a tak máme strom - Mandalovník. Už jste o něm slyšeli? Mandalovník prospěšný je velmi vzácný druh stromu. Jeho jméno je odvozené od...

Číst dál