Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Splňte si svůj sen

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 23. 4. 2014

Jako malá jsem mimo jiné chtěla být spisovatelka. Přestože pro mne psaní a čtení bylo jedním z těch obtížnějších školních předmětů, fascinovalo mne. 

V první třídě jsem tedy vydala samonákladem ilustrovanou knihu o gumě a pravítku. Protože jsem ještě nevěděla, že neumím psát a kreslit, tvořila jsem pro maminku ilustrované knížečky. Bohužel nevím co se s nimi stalo...

V devíti letech jsem začala psát román, který jsem nikdy nedopsala. Měla jsem velký červený linkovaný sešit, ve kterém se po řadu let nepravidelně hromadily fantazie, zážitky, výlevy emocí... Všimla jsem si, že mi psaní pomáhá uvolnit zahlcující pocity. Současně jsem se ve škole dozvěděla, že nejsem jazykově ani výtvarně nadaná a tak jsem od psaní na dlouhou dobu upustila. Pětky z diktátů a trojky ze slohů mi vždy připomněly, že bych se měla věnovat spíš matematice nebo chemii. Na gymnáziu jsem se i přes to zúčastnila několika literárních soutěží. Do té první jsem svůj příspěvek poslala přes nesouhlas češtinářky a z celostátní soutěže jsem si odnesla třetí místo, kterým se moje učitelka češtiny chlubila po celý další školní rok.

Mé úspěchy střídaly prohry a já si uvědomila, že dobrý a úspěšný text nemohu vymyslet. Ty nejlepší jsem prožívala. Všechny tyto zkušenosti postupně měnily můj pohled na psaní. Ještě ale hodně dlouho mi trvalo, než jsem se odvážila napsat první článek na blog, první článek do časopisu a vydat první knihu - první z mnoha, kterou jsem za svůj život rozepsala. Zcela příhodně je o tom, jak jít za svými sny. Už jen to, že tato kniha leží na pultech knihkupců dokazuje, že sny se mohou a DAJÍ plnit.

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

ZenKnoflíky

Test bílých pastelek aneb není bílá jako bílá

ZenArtové obrázky většinou kreslím černým inkoustovým linerem. Při své práci však používám i bílou pastelku, na tmavší eco papír a na efekt odlesků.

Číst dál
artesvět

Sny se plní!

Od barev suchého pastelu v Centru Mandala až k vlastnímu ateliéru aneb jak vznikl ArteSvět.

Číst dál