Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Společně pomáháme dětem

Externí autor: Jitka Nosková, DiS., zveřejněno 16. 12. 2013

Mandala dětem a lidé, kteří tento projekt vymysleli, podpořili a hlavně se ho aktivně účastnili, pomohli a podpořili mladé lidi z náhradní péče v kroku do jejich lepšího samostatného života.

Co je občanské sdružení Janus?

Občanské sdružení Janus pracuje s mladými lidmi, kteří neměli tolik štěstí jako většina z nás a museli vyrůstat bez zázemí vlastní rodiny. Období, kdy odchází z dětských domovů, nebo od pěstounské rodiny do samostatného života je pro ně o to složitější, že nemají oporu vlastní rodiny, kam by se v případě potřeby (stejně jako my ostatní) mohli vrátit. Nemají často nikoho, kdo by jim „kryl záda“ v tomto nelehkém období plném změn.

V Občanském sdružení Janus se snažíme mladým lidem co nejvíce usnadnit jejich přechod do vlastního života. Pomáháme mladým lidem s tím, aby dokončili školu, našili si práci, měli kde bydlet, obstarali si dostatek jídla, oblečení. Měli dostatek informací o všem, co k samostatnému životu potřebují. Měli oporu ve svých schopnostech a dovednostech.

Čím jsme společně přispěli

Díky pomoci projektu Mandala dětem jsme měli možnost klientům zakoupit počítač, na kterém se učí jak si hledat práci, učí se napsat si svůj životopis a motivační dopis. Jsou v kontaktu se zaměstnavateli a hledají si své budoucí uplatnění na trhu práce. Klienti se také mají možnost zdokonalovat v práci s počítačem. A to především se základními programy (MS Word, MS Excel, Powerpoint, Internet, Outlook, apod.), jejichž zvládnutí v dnešní době je nezbytné pro většinu pracovních pozicí. Díky tomu, že se mladí lidé orientují na pracovních serverech a ví, co se děje na trhu práce a také díky tomu, že zvládnou uživatelsky pracovat s počítačem, mají lepší možnosti získat si trvalou práci, která je důležitá pro jejich další samostatný život. Počítač zakoupený díky projektu Mandala dětem, také klienti využívají k hledání bydlení a komunikaci se svými blízkými a přáteli.

Mandala dětem a lidé, kteří tento projekt vymysleli, podpořili a hlavně se ho aktivně účastnili, pomohli a podpořili mladé lidi z náhradní péče v kroku do jejich lepšího samostatného života.

Jménem Občanského sdružení Janus Vám všem velmi děkuji za to, že Vám není lhostejný osud ohrožených dětí a mladých lidí, kteří jsou nuceni vyrůstat mimo svou vlastní rodinu.

 

Jitka Nosková, DiS.
sociální pracovnice
jitka.noskova@janus-os.cz
www.janus-os.cz

tento článek nám poslala

Jitka Nosková, DiS.

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.

Jak na úspěšnou terapii

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry.

korálková mandala

Jak na korálkovou mandalu

Vytvořte si originální mandalový náhrdelník nebo neodolatelnou mandalovou vánoční hvězdu na stromeček. Budete vám k tomu stačit pár drátků, korálků a trochu trpělivosti.