Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Společně pomáháme dětem

Externí autor: Jitka Nosková, DiS., zveřejněno 16. 12. 2013

Mandala dětem a lidé, kteří tento projekt vymysleli, podpořili a hlavně se ho aktivně účastnili, pomohli a podpořili mladé lidi z náhradní péče v kroku do jejich lepšího samostatného života.

Co je občanské sdružení Janus?

Občanské sdružení Janus pracuje s mladými lidmi, kteří neměli tolik štěstí jako většina z nás a museli vyrůstat bez zázemí vlastní rodiny. Období, kdy odchází z dětských domovů, nebo od pěstounské rodiny do samostatného života je pro ně o to složitější, že nemají oporu vlastní rodiny, kam by se v případě potřeby (stejně jako my ostatní) mohli vrátit. Nemají často nikoho, kdo by jim „kryl záda“ v tomto nelehkém období plném změn.

V Občanském sdružení Janus se snažíme mladým lidem co nejvíce usnadnit jejich přechod do vlastního života. Pomáháme mladým lidem s tím, aby dokončili školu, našili si práci, měli kde bydlet, obstarali si dostatek jídla, oblečení. Měli dostatek informací o všem, co k samostatnému životu potřebují. Měli oporu ve svých schopnostech a dovednostech.

Čím jsme společně přispěli

Díky pomoci projektu Mandala dětem jsme měli možnost klientům zakoupit počítač, na kterém se učí jak si hledat práci, učí se napsat si svůj životopis a motivační dopis. Jsou v kontaktu se zaměstnavateli a hledají si své budoucí uplatnění na trhu práce. Klienti se také mají možnost zdokonalovat v práci s počítačem. A to především se základními programy (MS Word, MS Excel, Powerpoint, Internet, Outlook, apod.), jejichž zvládnutí v dnešní době je nezbytné pro většinu pracovních pozicí. Díky tomu, že se mladí lidé orientují na pracovních serverech a ví, co se děje na trhu práce a také díky tomu, že zvládnou uživatelsky pracovat s počítačem, mají lepší možnosti získat si trvalou práci, která je důležitá pro jejich další samostatný život. Počítač zakoupený díky projektu Mandala dětem, také klienti využívají k hledání bydlení a komunikaci se svými blízkými a přáteli.

Mandala dětem a lidé, kteří tento projekt vymysleli, podpořili a hlavně se ho aktivně účastnili, pomohli a podpořili mladé lidi z náhradní péče v kroku do jejich lepšího samostatného života.

Jménem Občanského sdružení Janus Vám všem velmi děkuji za to, že Vám není lhostejný osud ohrožených dětí a mladých lidí, kteří jsou nuceni vyrůstat mimo svou vlastní rodinu.

 

Jitka Nosková, DiS.
sociální pracovnice
jitka.noskova@janus-os.cz
www.janus-os.cz

tento článek nám poslala

Jitka Nosková, DiS.

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.