Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Typický Čech je oběť, ale jde to i jinak

Autor: , zveřejněno 3. 3. 2014

Četla jsem návod, jak být pravým Čechem. Cílovou skupinou byli Američané a proto byl text velmi vtipný. Co nejkratší sukně u žen, dlouhé vlasy u mužů, pivo, čeština a knížka v ruce kdekoli jste z vás prý bleskurychle udělá pravého Čecha. Zamyslela jsem se a sepsala jsem si jak vypadá typický Čech z mého pohledu.

Pravý Čech po česku...

Čech je vystresován nedostatkem financí, špatnou politickou situací, špatným počasím a dlouhou pracovní dobou, která není adekvátně zaplacena. Pravý Čech si na toto všechno často a rád stěžuje. Spolu s dalšími Čechy se utvrzuje v tom, jak jsme na tom všichni špatně, což podkládá statistickými údaji a zkušenostmi ostatních (pokud možno vybírá ty nejtragičtější události a při vyprávění je ještě o něco zdramatizuje). Pravý Čech je obětí systému, se kterým nemůže nic dělat, protože nic nemá a nic nemůže. Pravý Čech je oběť!

Jde to i jinak...

O týden později, kdy mě zachvátil smutek nad naší celospolečenskou krizí, která nemá s financemi ani mírnou zimou nic společného, jsem si přečetla příběh Hanky Kostovičové, která se rozhodla nebýt typickou Češkou, ale místo úpění na úřadě práce vzala život do svých rukou a získala práci svých snů.

Jak to udělala?

  • Vytvořila web Marketing dělám ráda a dobře. Chcete mě?
  • Publikovala ho a rozeslala před Facebook mezi svými přáteli.
  • V průběhu pár dní opravila všechny chyby, které našli ochotní a bystří přátelé, web doladila.
  • Odpovídala na všechny nabídky a snažila se neodmítat práci podle prvního e-mailu, ale nějaké kritérium výběru přece jen potřebovala.
  • Šla na 15 schůzek a vybrala tu firmu, kde se cítila nejlépe.
  • Nastoupila do zaměstnání svých snů.

Inspirujte se a také vykročte z řady typických českých obětí! Staňte se tvůrcem svého života.

 

PS: díky Hani za sdílení tohoto inspirativního přístupu k životu.

 

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

Mandala

Zachraňte svět s námi!

Máme nemalé cíle, chceme zachránit svět. Odstranit z něj nadbytečný stres a shon, udělat zde na Zemi oázu klidu a odpočinku. Jsme Centrum Mandala, jediné místo, kam člověk přijde se svými starostmi a odchází nadšený a plný energie.

Číst dál
Myšlenky a emoce

Jak myšlenky ovlivňují život?

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké myšlenky se vám honí v hlavě a co to vyvolává ve vašem těle? Co o sobě dáváte vědět lidem ve svém okolí?

Číst dál