Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Učíme se nové věci?

Autor: , zveřejněno 8. 7. 2014

Ke třicetinám jsem od manžela dostala klavír. Zatímco moje okolí bylo zděšeno faktem, že se budu učit hrát na klavír, na který jsem v životě nehrála, já byla zděšena reakcemi svého okolí. Po třicítce už se nikdo nic neučí?

"Angličtinu budete učit?"
"Nikoli, budu se jí učit."
"Vy se toho učíte hodně, co?"
"Jak to myslíte?"
"Dospělý člověk se toho běžně tolik neučí. Vy se učíte tančit, chodíte na angličtinu..."
"A k pani učitelce na klavír." doplnila jsem s úsměvem.

Udělala jsem si soukromý bleskový průzkum a zjistila jsem, že většina lidí moje aktivity považuje za dětské - dospělí se musí věnovat vážným věcem a práci. Občas se musí naučit něco nového, ale to je většinou obtěžuje. Nové věci jsou nebezpečné a proto většina setrvává v tom co už zná a v čem je "odborníkem". 

Uvědomila jsem si, jak je můj život odlišný. Mám ráda, když můžu vyzkoušet novou výtvarnou techniku, naučit se zvládat nový počítačový program, získat novou terapeutickou dovednost nebo nový prvek v tangu. Uvědomila jsem si, že až se přestanu učit nové věci, budu stará.

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

Mandala

Zachraňte svět s námi!

Máme nemalé cíle, chceme zachránit svět. Odstranit z něj nadbytečný stres a shon, udělat zde na Zemi oázu klidu a odpočinku. Jsme Centrum Mandala, jediné místo, kam člověk přijde se svými starostmi a odchází nadšený a plný energie.

Číst dál
Myšlenky a emoce

Jak myšlenky ovlivňují život?

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké myšlenky se vám honí v hlavě a co to vyvolává ve vašem těle? Co o sobě dáváte vědět lidem ve svém okolí?

Číst dál