Vernisáž Mandala dětem 2013

zveřejněno 13. 3. 2013

Vernisáž Mandala dětem byla zahájena v pondělí 11.3.2013 v 18 hodin na Obilním trhu v Brně pod záštitou Centra Mandala. Jedná se o putovní výstavu, která se po třech týdnech přesune z Brna do dalších měst.

(tisková zpráva)

Vernisáž Mandala dětem byla zahájena v pondělí 11.3.2013 v 18 hodin na Obilním trhu v Brně pod záštitou Centra Mandala a Doc. RNDr. Františka Viždi Ph.D., radního statutárního města Brna.

Jedná se o putovní výstavu, která se po třech týdnech přesune z Brna do dalších měst. Víc o projektu a přesunu výstavy se můžete dočíst zde.

Soutěž Mandala dětem se konala již minulý rok a stejně jako letos se do ní zapojily děti z mateřských a základních škol. Sešlo se 235 mandal, ze kterých bylo vybráno 50, které se zúčastní online aukce a budou součástí putovní výstavy. Výtěžkem z prodeje obrázků společně podpoříme Občanské sdružení Janus, jenž se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali, nebo stále vyrůstají v náhradní péči. Proto je i heslem této charitativní výstavy: „Hrajeme si a tím pomáháme.“

Letošní ročník je jiný i v tom, že se konal v netradičních prostorech a to v mongolské jurtě, která vyrostla na Obilním trhu. Jurta je kruhová stavba mongolských pastevců. Má zateplenou podlahu s kobercem, je osvětlena střešním světlýkem a vytápěná kamny na dřevo. Není divu, že hlavním partnerem akce je Jurta pro život - www.Jurtaprozivot.cz

Po dobu tří týdnů se můžete přijít podívat nejen na výstavu, ale také se můžete zapojit do právě probíhajících akcí.

A jak vernisáž probíhala?

Po té, co se všichni návštěvníci shromáždili v útulném prostředí jurty, byla vernisáž zahájena hudebníky Michalem Čagánkem a Lenkou Janouškovou. Pak si slovo vzala kurátorka výstav Jana Gajdošová a seznámila nás s projektem Mandala dětem a představila organizace, které jsou do projektu zapojené. Na závěr promluvila i organizátorka výstavy Markéta Bártová, která nám v krátkosti vysvětlila, proč se akce koná zrovna v jurtě, jak k ní přišla, a proč se organizování projektu ujala.

Pak se hosté mohli za doprovodu hudby rozhlížet po vystavených dílkách a užívat si příjemné prostředí jurty. Všichni přítomní byli nadšení z netradičního prostoru a někteří projevili zájem v jurtě přespat :-)

Vernisáž byla  zdárně zakončena, ale výstava pokračuje dál. Obrázky budou vystaveny do konce března a pak se výstava přesune do dalšího města.

Moc děkujeme všem, kteří projevili zájem o naši akci, či se jí zúčastnili. Už teď se těšíme na další ročník :-)

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál