Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž Mandala dětem 2013

, zveřejněno 13. 3. 2013

Vernisáž Mandala dětem byla zahájena v pondělí 11.3.2013 v 18 hodin na Obilním trhu v Brně pod záštitou Centra Mandala. Jedná se o putovní výstavu, která se po třech týdnech přesune z Brna do dalších měst.

(tisková zpráva)

Vernisáž Mandala dětem byla zahájena v pondělí 11.3.2013 v 18 hodin na Obilním trhu v Brně pod záštitou Centra Mandala a Doc. RNDr. Františka Viždi Ph.D., radního statutárního města Brna.

Jedná se o putovní výstavu, která se po třech týdnech přesune z Brna do dalších měst. Víc o projektu a přesunu výstavy se můžete dočíst zde.

Soutěž Mandala dětem se konala již minulý rok a stejně jako letos se do ní zapojily děti z mateřských a základních škol. Sešlo se 235 mandal, ze kterých bylo vybráno 50, které se zúčastní online aukce a budou součástí putovní výstavy. Výtěžkem z prodeje obrázků společně podpoříme Občanské sdružení Janus, jenž se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali, nebo stále vyrůstají v náhradní péči. Proto je i heslem této charitativní výstavy: „Hrajeme si a tím pomáháme.“

Letošní ročník je jiný i v tom, že se konal v netradičních prostorech a to v mongolské jurtě, která vyrostla na Obilním trhu. Jurta je kruhová stavba mongolských pastevců. Má zateplenou podlahu s kobercem, je osvětlena střešním světlýkem a vytápěná kamny na dřevo. Není divu, že hlavním partnerem akce je Jurta pro život - www.Jurtaprozivot.cz

Po dobu tří týdnů se můžete přijít podívat nejen na výstavu, ale také se můžete zapojit do právě probíhajících akcí.

A jak vernisáž probíhala?

Po té, co se všichni návštěvníci shromáždili v útulném prostředí jurty, byla vernisáž zahájena hudebníky Michalem Čagánkem a Lenkou Janouškovou. Pak si slovo vzala kurátorka výstav Jana Gajdošová a seznámila nás s projektem Mandala dětem a představila organizace, které jsou do projektu zapojené. Na závěr promluvila i organizátorka výstavy Markéta Bártová, která nám v krátkosti vysvětlila, proč se akce koná zrovna v jurtě, jak k ní přišla, a proč se organizování projektu ujala.

Pak se hosté mohli za doprovodu hudby rozhlížet po vystavených dílkách a užívat si příjemné prostředí jurty. Všichni přítomní byli nadšení z netradičního prostoru a někteří projevili zájem v jurtě přespat :-)

Vernisáž byla  zdárně zakončena, ale výstava pokračuje dál. Obrázky budou vystaveny do konce března a pak se výstava přesune do dalšího města.

Moc děkujeme všem, kteří projevili zájem o naši akci, či se jí zúčastnili. Už teď se těšíme na další ročník :-)

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.