Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž obrázků Neumím, a přece kreslím

, zveřejněno 20. 7. 2012

Vernisáž obrázků Neumím, a přece kreslím byla zahájena 18.7.2012 v kavárně Zahrada Café therapy, Údolní 37, Brno. K dispozici bylo občerstvení poskytnuté jak kavárnou, tak účastníky vernisáže (povětšinou skalními fanoušky Centra Mandala).

(tisková zpráva)

Obrázky, které jsou na výstavě k vidění až do konce července vznikly během kurzu kreslení vedeného panem Ivanem Štroufem ve školním roce 2011/2012.

Zahájení výstavy začalo v 18 hodin proslovem Zuzky Řezáčové Lukáškové, která mimo jiné poděkovala panu Štroufovi za jeho práci i jménem účastníků kurzu kreslení. Následoval doprovodný hudební program, kdy zazněla sólová kytara v podání Lukáše Mayera. Pak se již všichni vydali na průzkum vystavených exponátů a zainteresovaně debatovali nad formou děl a jejich obsahem.

Nejoblíbenějším motivem obrázků byla sádrová busta Dušan, kterou vlastní Centrum Mandala. Dušan je nakreslen snad ze všech světových stran a tak vznikl podnět, že bychom mohli reálného představitele této busty vyhledat a pozvat ho na příští výstavu.

Další motivy, které se v obrázcích promítaly, byly stromy a lidská studie, neboli anatomie člověka. Účastníci kurzu neopomenuli ztvárnit ani rostliny, zátiší nebo abstrakci. Je vidět, že náplň kurzu byla velmi rozmanitá. Po rozhovoru s některými kurzisty vyplynulo na povrch, že jejich nejoblíbenější technikou tvoření byly koláže. Kdy se pomocí časopisových výstřižků vytvářely nové kontexty a obrazce. Jiní ovšem vzdorovali a prohlašovali, že na tužku nic nemá. Proti gustu...

Návštěvníci se rozptýlili do několika skupinek, popíjeli víno a ochutnávali výrobky z domácích pekáren. Tradičně nechyběla bábovka ani štrúdl. Kromě občerstvení bylo nabízeno i rozptýlení ve formě malování na tělo, které zajišťovala jedna z lektorek Kamila Podivínová, známá tím, že pokreslí vše statické i pohyblivé.

Těšíme se na další letní výstavu a chcete-li se také zapojit a stát se „umělcem“, tak se nezapomeňte v novém školním roce přihlásit do kurzu kreslení!

Co o nás psala media si můžete přečíst zde.

Kytarové sólo - Lukáš Mayer

Upravený hudební záznam kytarového sóla ze zahájení vernisáže si můžete přehrát zde:

Píseň 1.

Píseň 2.

Píseň 3.

Další písně v průběhu vernisáže.

 

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.