Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž obrázků Neumím, a přece kreslím

, zveřejněno 20. 7. 2012

Vernisáž obrázků Neumím, a přece kreslím byla zahájena 18.7.2012 v kavárně Zahrada Café therapy, Údolní 37, Brno. K dispozici bylo občerstvení poskytnuté jak kavárnou, tak účastníky vernisáže (povětšinou skalními fanoušky Centra Mandala).

(tisková zpráva)

Obrázky, které jsou na výstavě k vidění až do konce července vznikly během kurzu kreslení vedeného panem Ivanem Štroufem ve školním roce 2011/2012.

Zahájení výstavy začalo v 18 hodin proslovem Zuzky Řezáčové Lukáškové, která mimo jiné poděkovala panu Štroufovi za jeho práci i jménem účastníků kurzu kreslení. Následoval doprovodný hudební program, kdy zazněla sólová kytara v podání Lukáše Mayera. Pak se již všichni vydali na průzkum vystavených exponátů a zainteresovaně debatovali nad formou děl a jejich obsahem.

Nejoblíbenějším motivem obrázků byla sádrová busta Dušan, kterou vlastní Centrum Mandala. Dušan je nakreslen snad ze všech světových stran a tak vznikl podnět, že bychom mohli reálného představitele této busty vyhledat a pozvat ho na příští výstavu.

Další motivy, které se v obrázcích promítaly, byly stromy a lidská studie, neboli anatomie člověka. Účastníci kurzu neopomenuli ztvárnit ani rostliny, zátiší nebo abstrakci. Je vidět, že náplň kurzu byla velmi rozmanitá. Po rozhovoru s některými kurzisty vyplynulo na povrch, že jejich nejoblíbenější technikou tvoření byly koláže. Kdy se pomocí časopisových výstřižků vytvářely nové kontexty a obrazce. Jiní ovšem vzdorovali a prohlašovali, že na tužku nic nemá. Proti gustu...

Návštěvníci se rozptýlili do několika skupinek, popíjeli víno a ochutnávali výrobky z domácích pekáren. Tradičně nechyběla bábovka ani štrúdl. Kromě občerstvení bylo nabízeno i rozptýlení ve formě malování na tělo, které zajišťovala jedna z lektorek Kamila Podivínová, známá tím, že pokreslí vše statické i pohyblivé.

Těšíme se na další letní výstavu a chcete-li se také zapojit a stát se „umělcem“, tak se nezapomeňte v novém školním roce přihlásit do kurzu kreslení!

Co o nás psala media si můžete přečíst zde.

Kytarové sólo - Lukáš Mayer

Upravený hudební záznam kytarového sóla ze zahájení vernisáže si můžete přehrát zde:

Píseň 1.

Píseň 2.

Píseň 3.

Další písně v průběhu vernisáže.

 

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

diplom digitální datové akademie

Můj sen, moje poslání

Když jsem se na vysoké škole potkala s realitou svého snu být veterinární lékařkou a zjistila jsem, že toto povolání není o mazlení se zvířátky, položila jsem si životní otázky „co by mě bavilo, co mi bude dávat smysl a co vlastně chci dělat?“

Číst dál
motýl

Velké díky mandalám

Moje cesta k mandalám začala už dávno, v dětství, když jsem našla zálibu v kreslení a malování.

Číst dál