Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž plná dětí

Autor: , zveřejněno 7. 6. 2016

Je to už taková tradice. Když se jaro chýlí ke konci a venku už je neodolatelně krásně, máme pro vás neodolatelnou nabídku. Vystavujeme krásné mandaly v prostředí krásného parku a nabízíme dílny, workshopy, přednášky a ukázky práce našich lektorů.

Letošní výstava je trochu jiná. Je v Lužáneckém parku jako před dvěma lety, ale místo jurty nám zázemí dělá velký bílý stan centra volného času Lužánky. I přes to, že nám výstava trochu navlhla (a to je sucho), je moc krásná. Určitě stojí za shlédnutí. Když svou návštěvu trochu naplánujete, můžete využít i náš doprovodný program, který na vernisáži zahájil Tomáš hrou na od pohledu vesmírný nástroj hang. A to nejlepší na celé výstavě? Jakoukoliv mandalu si můžete hned odnést domů nebo vám rádi připravíme kopii. Společně tak naplníme cíl celé akce. A co že to je? Tak se posaďte a poslouchejte.

Povím vám neobyčejný příběh tří obyčejných žen, které se rozhodly změnit svět...

Sešly se tak jako jindy v kavárně U Jakuba a probíraly obyčejné věci. Maminka osmileté dcery si stěžovala, jak Anička doma plakala, protože ve škole dostala dvojku z výtvarné výchovy. Jitka vyprávěla těžkosti z práce. Snaží se pomoci dětem bez rodin začít žít jako všichni ostatní a potřebovala by tréninkovou domácnost, kde se ti puberťáci budou učit jaké to je bydlet "doma" se všemi starostmi a odpovědností. Ta třetí rozjížděla novou neziskovku s velkou vizí - zlepšit naši společnost tak, aby v ní bylo co nejvíce šťastných lidí, kteří jsou kreativní, mají život ve svých rukou a jsou zodpovědní za svůj život. 
 
U kávy, čaje, zákusků a letní limonády občas přijdou nečekané myšlenky a tak se zrodila i velkolepá myšlenka. Myšlenka na projekt, který 
 
  • podpoří děti ve školách ke kreativnímu tvoření bez hodnocení, 
  • pomůže vybavit domácnost pro děti bez rodin, 
  • ukáže, že se život dá změnit k lepšímu, když se chce.
 
Vznikl projekt Mandala dětem, který za prvních pět let dokázal, že má smysl! Pojďte s námi dokázat, že i děti, které si z rodiny neodnáší to co všichni považujeme za "samozřejmé" mohou být šťastné.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.