Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž soutěže Mandala dětem

, zveřejněno 12. 6. 2012

Ve středu 6. 6. 2012 v 17:00 se uskutečnila vernisáž obrazů Mandala dětem. Ta zahájí měsíční výstavu mandal, které tvořily děti MŠ a ZŠ. Výstava se dočasně stala výzdobou restaurace Kupé, na adrese Veveří 34, Brno. Záštitu nad výstavou převzalo občanského sdružení Centrum Mandala o.s., které soutěž pro děti pořádalo.

(tisková zpráva)

Do soutěže Mandala dětem se mohly zapojit děti od mateřských po základní školy. Tématem byla jak jinak než mandala a my jsme se těšily čím nás děti překvapí. Nakonec se sešlo velké množství obrázků a fotografií, ze kterých bylo opravdu těžké vybírat. Kromě klasickým vymalovaných mandal se sešly i plastické mandaly z keramiky či z rýžových zrn.

V roce 2012 se zapojili např:

Výstava sestavená z finalistů soutěže se uskutečnila 6.6.2012 v kavárně Kupé, která dětem připravila speciální nabídku nápojů a malé občerstvení. Zahájení výstavy proběhlo v režii Zuzany Řezáčové Lukáškové a Markéty Bártové, organizátorky projektu. Jako doprovodný program zazněly nevšední rytmy v doprovodu bubnu, didgeridoo (Roman Dohnal) a hlasu Martina Nykodyma.

Od začátku akce vládla v prostorách kavárny dobrá nálada. Děti běhaly mezi obrázky a měly velkou radost, když našly zrovna tu svou mandalu. Byl pro ně připraven i stůl s pastelkami a mandalovými předlohami Jitky Martinkovičové, kde se mohly na chvíli schovat. Výstavy se zúčastnili i náhodní návštěvníci, které povětšinou přilákala zvědavost. Nechyběli ani skalní fanoušci Centra Mandala :-).

Všichni přítomní dostali hlasovací lístky a z každé kategorie vybírali jednu mandalu, která by podle nich měla vyhrát. Výběr nebyl jednoduchý a někteří se dlouze rozmýšleli, jaké číslo nakonec zvolí. Po sečtení lístků se ukázalo, že u dvou kategorií je nerozhodné pořadí. A tak jsme se zapojili do dodatečného hlasování tentokrát formou výkřiků a tleskání. Výsledky byly sice těsné, ale rozhodující. Vítězům byly rozdány ceny, které do soutěže věnovali paní Jitka Martinkovičová, lanové centrum Jungle park, dětské hřiště Mraveniště a Lanové centrum PROUD.

Po vyhlášení výsledků jsme se hned nerozprchly a užívaly si atmosféru výstavního prostoru. Organizátorky byly nadšené, že akce sklidila takový úspěch a nemohou se dočkat, až bude vyhlášen druhý ročník soutěže.

Listina výherců

Skupina MŠ - MŠ Šrámkova, Brno Speciální cena

 • kolektiv autorů

Jednotlivci ZŠ I. stupeň

 • 1. místo Anna Balgová
 • 2. místo Žáci přípravného studia
 • 3. místo Klára Čechová

Skupina ZŠ I. stupeň

 • 1. místo Eliška Lachmanová, Markéta Pavlíčková
 • 2. místo ZUŠ Mnichovo Hradiště, přípravné studium
 • 3. místo Anna Balgová, Petra Burianová

Jednotlivci ZŠ II. stupeň

 • 1. místo Simona Mazlová
 • 2. místo Radka Kačalová
 • 3. místo Jana Gregorová

Skupina ZŠ II. stupeň

 • 1. místo Andrea Moniaková, Shang Qui Tran, Jiří Vašíček, Simona Novotná, Dino Horváth
 • 2. místo Daniel Živna, Robin Jedon
 • 3. místo Ester Dvořáčková, Kateřina Ondrášková

Jednotlivci SŠ - speciální cena

 • Pavlína Beranová

Autor článku

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

Mandalová podložka

Třída plná mandal

S mandalami se dnes setkáváme opravdu na každém rohu. Jejich energie je přímo zázračná. Mandaly pomáhaji všude tam, kam jim otevřeme dveře, jako v případě ZŠ Plzeň 11.

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.