Vernisáž soutěže Mandala dětem

zveřejněno 12. 6. 2012

Ve středu 6. 6. 2012 v 17:00 se uskutečnila vernisáž obrazů Mandala dětem. Ta zahájí měsíční výstavu mandal, které tvořily děti MŠ a ZŠ. Výstava se dočasně stala výzdobou restaurace Kupé, na adrese Veveří 34, Brno. Záštitu nad výstavou převzalo občanského sdružení Centrum Mandala o.s., které soutěž pro děti pořádalo.

(tisková zpráva)

Do soutěže Mandala dětem se mohly zapojit děti od mateřských po základní školy. Tématem byla jak jinak než mandala a my jsme se těšily čím nás děti překvapí. Nakonec se sešlo velké množství obrázků a fotografií, ze kterých bylo opravdu těžké vybírat. Kromě klasickým vymalovaných mandal se sešly i plastické mandaly z keramiky či z rýžových zrn.

V roce 2012 se zapojili např:

Výstava sestavená z finalistů soutěže se uskutečnila 6.6.2012 v kavárně Kupé, která dětem připravila speciální nabídku nápojů a malé občerstvení. Zahájení výstavy proběhlo v režii Zuzany Řezáčové Lukáškové a Markéty Bártové, organizátorky projektu. Jako doprovodný program zazněly nevšední rytmy v doprovodu bubnu, didgeridoo (Roman Dohnal) a hlasu Martina Nykodyma.

Od začátku akce vládla v prostorách kavárny dobrá nálada. Děti běhaly mezi obrázky a měly velkou radost, když našly zrovna tu svou mandalu. Byl pro ně připraven i stůl s pastelkami a mandalovými předlohami Jitky Martinkovičové, kde se mohly na chvíli schovat. Výstavy se zúčastnili i náhodní návštěvníci, které povětšinou přilákala zvědavost. Nechyběli ani skalní fanoušci Centra Mandala :-).

Všichni přítomní dostali hlasovací lístky a z každé kategorie vybírali jednu mandalu, která by podle nich měla vyhrát. Výběr nebyl jednoduchý a někteří se dlouze rozmýšleli, jaké číslo nakonec zvolí. Po sečtení lístků se ukázalo, že u dvou kategorií je nerozhodné pořadí. A tak jsme se zapojili do dodatečného hlasování tentokrát formou výkřiků a tleskání. Výsledky byly sice těsné, ale rozhodující. Vítězům byly rozdány ceny, které do soutěže věnovali paní Jitka Martinkovičová, lanové centrum Jungle park, dětské hřiště Mraveniště a Lanové centrum PROUD.

Po vyhlášení výsledků jsme se hned nerozprchly a užívaly si atmosféru výstavního prostoru. Organizátorky byly nadšené, že akce sklidila takový úspěch a nemohou se dočkat, až bude vyhlášen druhý ročník soutěže.

Listina výherců

Skupina MŠ - MŠ Šrámkova, Brno Speciální cena

 • kolektiv autorů

Jednotlivci ZŠ I. stupeň

 • 1. místo Anna Balgová
 • 2. místo Žáci přípravného studia
 • 3. místo Klára Čechová

Skupina ZŠ I. stupeň

 • 1. místo Eliška Lachmanová, Markéta Pavlíčková
 • 2. místo ZUŠ Mnichovo Hradiště, přípravné studium
 • 3. místo Anna Balgová, Petra Burianová

Jednotlivci ZŠ II. stupeň

 • 1. místo Simona Mazlová
 • 2. místo Radka Kačalová
 • 3. místo Jana Gregorová

Skupina ZŠ II. stupeň

 • 1. místo Andrea Moniaková, Shang Qui Tran, Jiří Vašíček, Simona Novotná, Dino Horváth
 • 2. místo Daniel Živna, Robin Jedon
 • 3. místo Ester Dvořáčková, Kateřina Ondrášková

Jednotlivci SŠ - speciální cena

 • Pavlína Beranová

Podobné články

Rodinnné konstelace

Poznejte konstelace blíže

Sedmileté, devítileté a dvanáctileté cykly běží, uzavírají staré, otevírají nové, promítají se do životů lidí, věcí i projektů. Blíží se 28. říjen, a to je den mého jubilea. Je to den, ve který jsem, přesně před 12 lety - 28.října 2009, vedla v Brně první veřejný seminář rodinných konstelací. Tím se uzavírá jeden z mých dvanáctiletých cyklů.

Číst dál
Frotáž podzimního listí

Otiskněte podzim

Dnes byl den jak stvořený pro procházku v lese. Brodila jsem se barevným listím a několik lístečků si přinesla domů, abych si je namalovala do svého botanického skicáku. Přidáte se ke mně?

Číst dál