Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž výstavy fotografií Pavla Lepcia Toulky krajinou

, zveřejněno 21. 11. 2012

Výstava „Toulky krajinou“ je průřezem fotografické tvorby autora za roky, během kterých hledal nové pohledy na svět a to nejen ve fotografii, ale i v různých filozofiích a názorech.

(tisková zpráva)

Vernisáž fotografií Pavla Lepcia ze Zlína, nazvaná Toulky krajinou, proběhla 11.11.2012 v prostorách restaurace Varna na Solniční ulici v Brně.

Jedná se o autorovu první samostatnou výstavu.

Fotografie, které jsou k vidění, vznikly v průběhu posledních tří let.

Výstava „Toulky krajinou“ je průřezem fotografické tvorby autora za roky, během kterých hledal nové pohledy na svět a to nejen ve fotografii, ale i v různých filozofiích a názorech.

Většina vystavených snímků má svůj původ v přírodě. Některé však reflektují i kulturní krajinu a stopu člověka v prostoru. Nejinspirativnějším fotografickým územím je pro Pavla Lepcia pomezí Moravy a Slovenska, proto je většina zastoupených vystavených fotografií právě z této oblasti. Další fotografie jsou z krajin Islandu a Čech.

Zahájení výstavy začalo proslovem Jany Gajdošové, která představila tvorbu fotografa a rovněž Centrum Mandala, které nad výstavou převzalo záštitu.

Návštěvníci se zaujetím shlédli fotografie  a posléze debatovali ve skupinkách  a především zahrnovali autora spoustou dotazů.

Pavel Lepcio sdělil své dojmy z vernisáže takto:

„Myslím, že to dopadlo dobře. Vypadalo, že lidé se dobře bavili (hlavně tím, že se spolu bavili v menších skupinkách). Já sám jsem odtamtud odcházel dvě a půl hodiny od zahájení, a přitom jsem se pořád s někým bavil, většinou právě o mých fotografiích. Návštěvníkům  se vernisáž taky hodně líbila, podle toho, co mi říkali. Když jsem rozdával ty malé fotky, tak si pár lidí řeklo i o autogram. Takže z vernisáže mám dobrý pocit. Na první výstavu si nešlo snad přát lepší místo. Do restaurace chodí spousta lidí a tak i u té příležitosti uvidí moje fotografie. Navíc je to kousek z České, ze které je cedule restaurace viditelná. A Česká je asi nejhlavnější ulice na Moravě. Výstava se stala impulzem k dalším mým aktivitám.“

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.