Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž zahájila provoz nového centra

, zveřejněno 20. 10. 2010

V pátek 1. 10. 2010 v 17:00 se uskutečnila vernisáž obrazů Jany Budařové, která byla součástí slavnostního otevření Centra Mandala. To se nachází v samotném centru Brna a kromě kurzů kreslení mandal nabízí kurz základů kreslení, arteterapeutický ateliér nebo výtvarné dílny.

(tisková zpráva)

Mandala je symbolem jednoty a je často spojována s východními náboženstvími. Mandala je však k vidění v mnoha kulturách všech kontinentů, včetně té naší. V posledních několik letech je používána také jako prostředek k psychohygieně a terapii. Odtud tedy název nového centra.

„Centrum Mandala vzniklo díky několika „náhodným“ setkáním, díky podpoře mých blízkých, ale také díky projektu RHK Brno Podpora podnikání žen v Brně. Hlavní činností centra bude práce s lidmi a s mandalami, se kterými jsem začala pracovat před pěti lety,“ říká vedoucí centra Zuzana Řezáčová Lukášková. Mandala je také hlavním tématem celoroční prodejní výstavy obrazů, kterou vernisáž zahájila. Obrazy jsou malovány podle Posvátné geometrie, což je základní jazyk celého Vesmíru.

Centrum však nabízí mnohem širší možnost vyžití. Kromě sebezkušenostních kurzů nabízí řadu výtvarných aktivit, terapeutické služby, ale také např. kurzy relaxace. Vybrat si tak může každý, kdo chce pečovat o svou duši. „Během roku chceme činnost centra rozšířit i o programy pro děti, včetně pohybových kroužků,“ doplňuje zástupkyně vedoucí Petra Šamalíková. Možná se tak dočkáme dalšího mateřského centra, které nabídne uhoněným maminkám komplexní služby.

V lektorském týmu centra najdeme řadu zkušených terapeutů, jako je Hana Formánková, terapeutka Eva Pávková nebo doktorka Jana Budařová. Ta se rozhodla do činnosti centra zapojit nejen jako autorka obrazů mandal na téma posvátná geometrie, ale také jako lektorka seminářů a kurzů. „Jsem ráda, že mohu spolupracovat s tímto centrem, jako lékařka psychiatrie a psychoterapeutka, bych ráda lidem předávala svoje zkušenosti s dosažením psychické vyrovnanosti. Mimo jiné bych také ráda pořádala semináře o léčivém konopí a jeho využítí v léčbě.“

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

diplom digitální datové akademie

Můj sen, moje poslání

Když jsem se na vysoké škole potkala s realitou svého snu být veterinární lékařkou a zjistila jsem, že toto povolání není o mazlení se zvířátky, položila jsem si životní otázky „co by mě bavilo, co mi bude dávat smysl a co vlastně chci dělat?“

Číst dál
motýl

Velké díky mandalám

Moje cesta k mandalám začala už dávno, v dětství, když jsem našla zálibu v kreslení a malování.

Číst dál