Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Vernisáž zahájila provoz nového centra

, zveřejněno 20. 10. 2010

V pátek 1. 10. 2010 v 17:00 se uskutečnila vernisáž obrazů Jany Budařové, která byla součástí slavnostního otevření Centra Mandala. To se nachází v samotném centru Brna a kromě kurzů kreslení mandal nabízí kurz základů kreslení, arteterapeutický ateliér nebo výtvarné dílny.

(tisková zpráva)

Mandala je symbolem jednoty a je často spojována s východními náboženstvími. Mandala je však k vidění v mnoha kulturách všech kontinentů, včetně té naší. V posledních několik letech je používána také jako prostředek k psychohygieně a terapii. Odtud tedy název nového centra.

„Centrum Mandala vzniklo díky několika „náhodným“ setkáním, díky podpoře mých blízkých, ale také díky projektu RHK Brno Podpora podnikání žen v Brně. Hlavní činností centra bude práce s lidmi a s mandalami, se kterými jsem začala pracovat před pěti lety,“ říká vedoucí centra Zuzana Řezáčová Lukášková. Mandala je také hlavním tématem celoroční prodejní výstavy obrazů, kterou vernisáž zahájila. Obrazy jsou malovány podle Posvátné geometrie, což je základní jazyk celého Vesmíru.

Centrum však nabízí mnohem širší možnost vyžití. Kromě sebezkušenostních kurzů nabízí řadu výtvarných aktivit, terapeutické služby, ale také např. kurzy relaxace. Vybrat si tak může každý, kdo chce pečovat o svou duši. „Během roku chceme činnost centra rozšířit i o programy pro děti, včetně pohybových kroužků,“ doplňuje zástupkyně vedoucí Petra Šamalíková. Možná se tak dočkáme dalšího mateřského centra, které nabídne uhoněným maminkám komplexní služby.

V lektorském týmu centra najdeme řadu zkušených terapeutů, jako je Hana Formánková, terapeutka Eva Pávková nebo doktorka Jana Budařová. Ta se rozhodla do činnosti centra zapojit nejen jako autorka obrazů mandal na téma posvátná geometrie, ale také jako lektorka seminářů a kurzů. „Jsem ráda, že mohu spolupracovat s tímto centrem, jako lékařka psychiatrie a psychoterapeutka, bych ráda lidem předávala svoje zkušenosti s dosažením psychické vyrovnanosti. Mimo jiné bych také ráda pořádala semináře o léčivém konopí a jeho využítí v léčbě.“

tento článek nám poslala

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala

Jedinečnost osobnosti

Každý z nás je jedinečná osobnost.

Jak na úspěšnou terapii

Způsobů, jak se vypořádat s různými životními bloky, trápením či problematickými emocemi, je spousta – od konvenčních psychoterapií až po alternativní směry.

korálková mandala

Jak na korálkovou mandalu

Vytvořte si originální mandalový náhrdelník nebo neodolatelnou mandalovou vánoční hvězdu na stromeček. Budete vám k tomu stačit pár drátků, korálků a trochu trpělivosti.