Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Zahájení výstavy Mandala dětem a provozu Jurty na Obilním trhu 2015

Autor: , zveřejněno 17. 5. 2015

V pondělí to vypuklo. Společně jsme v pondělí 11.5.2015 v 17 hodin vernisáží zahájili prodejní výstavu Mandala dětem. Zároveň začala téměř měsíc trvající akce Jurta na Obilním trhu v Brně. Tento projekt probíhá pod záštitou městské části Brno střed a za podpory magistrátu statutárního města Brna.

Vernisáž byla zahájena úvodním slovem autorky a zakladatelky projektu Zuzany Řezáčové Lukáškové, která přivítala návštěvníky a osvětlila poselství této akce a připravené výstavy. Harmonie zvuku pak naladila prostor útulné Jurty tónyzvonkohry a Hangu. Hudební doprovod pro slavnostní zahájení obstaral Tomáš Jarošek. Návštěvníci vernisáže se tak kromě výstavy a krásných a rozmanitých obrázků mandal, jejichž autory jsou děti z mateřských, základních a středních škol, seznámili i s Hangem – tímto magicky znějícím a u nás prozatím ne tolik známým hudebním nástrojem.

Po dobu následujících tří týdnů se můžete přijít podívat nejen na výstavu a spočinout v poklidu kruhové Jurty, ale také navštívit mnohé zajímavé a obohacující akce, které se v Jurtě konají, zastavit se na čaj či vodní dýmku Chajovny, která v následujících týdnech bude v Jurtě rovněž působit či se zúčastnit Jurtonocování.

Soutěž Mandala dětem se koná již čtvrtým rokem a zapojily se děti z mateřských a základních škol celé České republiky. Sešlo se 937 mandal, ze kterých bylo vybráno 50 veřejným hlasováním a 3 odbornou porotou výtvarníků. Všech 53 mandal je součástí kalendáře pro rok 2016 a putovní prodejní výstavy. Výtěžkem z prodeje obrázků společně podpoříme Spolek Janus, jenž se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali, nebo stále vyrůstají v náhradní péči.

Celá akce by se neobešla bez přičinění hlavní organizátorky výstavy Markéty Bártové, organizátorky výstavy a vernisáže Jany Gajdošové a koordinátorky akce následného Jurtonocování a probíhajících kurzů v Jurtě Kristýny Mikscheové.

Náš velký dík patří rovněž všem dalším (zejména všem dobrovolníkům), kteří se příprav výstavy zúčastnili a tak přispěli k jejímu zdárnému zahájení i průběhu.

Jana Gajdošová

Lektorka výtvarných kurzů pracující rovněž s dalšími metodami pro osobní rozvoj a relaxaci psychickou i fyzickou

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.