Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Zahájení výstavy Mandala dětem a provozu Jurty na Obilním trhu 2015

Autor: Jana Gajdošová, zveřejněno 17. 5. 2015

V pondělí to vypuklo. Společně jsme v pondělí 11.5.2015 v 17 hodin vernisáží zahájili prodejní výstavu Mandala dětem. Zároveň začala téměř měsíc trvající akce Jurta na Obilním trhu v Brně. Tento projekt probíhá pod záštitou městské části Brno střed a za podpory magistrátu statutárního města Brna.

Vernisáž byla zahájena úvodním slovem autorky a zakladatelky projektu Zuzany Řezáčové Lukáškové, která přivítala návštěvníky a osvětlila poselství této akce a připravené výstavy. Harmonie zvuku pak naladila prostor útulné Jurty tónyzvonkohry a Hangu. Hudební doprovod pro slavnostní zahájení obstaral Tomáš Jarošek. Návštěvníci vernisáže se tak kromě výstavy a krásných a rozmanitých obrázků mandal, jejichž autory jsou děti z mateřských, základních a středních škol, seznámili i s Hangem – tímto magicky znějícím a u nás prozatím ne tolik známým hudebním nástrojem.

Po dobu následujících tří týdnů se můžete přijít podívat nejen na výstavu a spočinout v poklidu kruhové Jurty, ale také navštívit mnohé zajímavé a obohacující akce, které se v Jurtě konají, zastavit se na čaj či vodní dýmku Chajovny, která v následujících týdnech bude v Jurtě rovněž působit či se zúčastnit Jurtonocování.

Soutěž Mandala dětem se koná již čtvrtým rokem a zapojily se děti z mateřských a základních škol celé České republiky. Sešlo se 937 mandal, ze kterých bylo vybráno 50 veřejným hlasováním a 3 odbornou porotou výtvarníků. Všech 53 mandal je součástí kalendáře pro rok 2016 a putovní prodejní výstavy. Výtěžkem z prodeje obrázků společně podpoříme Spolek Janus, jenž se věnuje dětem, mládeži a mladým dospělým, kteří vyrůstali, nebo stále vyrůstají v náhradní péči.

Celá akce by se neobešla bez přičinění hlavní organizátorky výstavy Markéty Bártové, organizátorky výstavy a vernisáže Jany Gajdošové a koordinátorky akce následného Jurtonocování a probíhajících kurzů v Jurtě Kristýny Mikscheové.

Náš velký dík patří rovněž všem dalším (zejména všem dobrovolníkům), kteří se příprav výstavy zúčastnili a tak přispěli k jejímu zdárnému zahájení i průběhu.

Autor článku

Jana Gajdošová

Lektorka výtvarných kurzů pracující rovněž s dalšími metodami pro osobní rozvoj a relaxaci psychickou i fyzickou

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste robot nebo člověk.

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandalovník prospěšný

Mandalovník prospěšný

Někdo pěstuje kaktusy a někdo fialky. My nejsme troškaři a tak máme strom - Mandalovník. Už jste o něm slyšeli? Mandalovník prospěšný je velmi vzácný druh stromu. Jeho jméno je odvozené od...

Číst dál
Mandalová podložka

Třída plná mandal

S mandalami se dnes setkáváme opravdu na každém rohu. Jejich energie je přímo zázračná. Mandaly pomáhaji všude tam, kam jim otevřeme dveře, jako v případě ZŠ Plzeň 11.

Číst dál