Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Ze setkání lektorů

, zveřejněno 7. 6. 2012

Již podruhé v tomto roce proběhlo setkání lektorů Centra Mandala. Šest lektorů přispělo krátkou ukázkou ze své činnosti. Dopředu jsme si zvolili program a jeho návaznost (včetně důležité pauzy na oběd). Noví lektoři nevěděli, co mají od setkání očekávat, ale zelený čaj s jasmínem nás všechny probudil a my se po uvítání vrhli na cvičení tai-či. Jana Tučková, která cvičení vede, nás mile překvapila tím, že s sebou přivedla svou jezevčici Andulku, která se později ukázala jako nadaný terapeut :-).

(tisková zpráva)

Po řádném protažení jsme se věnovali tvůrčí činnosti. Dostali jsme bílá trika, ze kterých jsme vytvořili „firemní oděv“. Pomocí šablony a barev na textil jsme na ně zvěčnili logo centra. Tuto činnost si nejvíce pochvaloval náš muzikoterapeut Martin, který si po dlouhé době připomněl, že i kreslení je skvělá forma terapie. Po uměleckém vyžití pod vedením Kamily Podivínové jsme se rozeběhli na oběd a vedli moudré debaty.

Po návratu do Centra nás čekala ukázka nevšední metody EFT, která spočívá v poklepávání různých bodů na těle a vedla ji Martina Přichystalová. Kolektivně jsme si každý sám proklepávali body a kruh, ve kterém jsme seděli, na chvíli připomínal šamanský rituál. Tuto atmosféru ještě více umocnila následující ukázka, kterou byl „zpěv“ pod vedením Martina Nykodyma. Ještě chybělo zapálit uprostřed oheň a iluze by byla dokonalá. Ponořit se do zvuků svých hlasivek je opravdu fascinující a nese s sebou i vlnu emocí.

Další zajímavou a velmi zábavnou ukázku si pro nás připravila Zuzka Řezáčová Lukášková, která nám rozdala pomeranče a oznámila nám, že je teď sníme všemi smysli. Do připraveného papíru jsme měli barvou a tvarem zaznamenat naše pocity. Když jsme pomeranče dostatečně osahali, očuchali a nakonec i snědli, tak jsme srovnávali své obrázky. Opravdu nevšední zkušenost.

Na závěr našeho setkání jsme byli svědky automatické kresby, která byla aplikována na jednom z nás. Ivaniny pastelky běhaly po papíře jako divé, aby nám ukázaly, co je kde v nepořádku. Nakonec došlo k harmonizaci obrázku jinou pastelkou a my jsme jen obdivně koukali.

Nikdo nevíme jak, ale došli jsme na konec naší seance. Atmosféra byla celou dobu velmi příjemná a my jsme si domů kromě triček odnášeli i dobrou náladu. A protože jsme se tak dobře bavili, rozhodli jsme se, že přizveme do našich setkání i vás. V září uspořádáme první otevřenou dílnu, která bude přístupná veřejnosti. Můžete se těšit na ukázky práce našich lektorů, do kterých se můžete zapojit.

Otevřená dílna je pro vás, abyste si mohli všechno vyzkoušet a viděli, co který kurz obnáší. Nechcete přeci kupovat zajíce v pytli :-)

Autor článku

tento článek nám poslala

Podobné články

ZenKnoflíky

Test bílých pastelek aneb není bílá jako bílá

ZenArtové obrázky většinou kreslím černým inkoustovým linerem. Při své práci však používám i bílou pastelku, na tmavší eco papír a na efekt odlesků.

Číst dál
artesvět

Sny se plní!

Od barev suchého pastelu v Centru Mandala až k vlastnímu ateliéru aneb jak vznikl ArteSvět.

Číst dál