Funguje on-line mandalová dílna stejně jako ta naživo?

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 17. 8. 2020

Zdá se, že nastává nová on-line doba. Někdy je lepší zůstat doma, někdy jste od nás příliš daleko, ale ani v těchto chvílích se nemusíte vzdát svých oblíbených aktivit, ba naopak. Nemusíte se vzdát kurzů, kreslení, mandal.

Dokonce si můžete vybrat hned z několika možností způsobu práce. Chcete "docházet" pravidelně ve stanovený čas nebo si pracovat sami? Chcete individuální nebo skupinovou práci? Stačí si vybrat.

On-line kurzem svým tempem i celým rokem

Naše centrum už několik let nabízí dlouhodobé on-line kurzy. Najdete v nich videa, texty, pracovní listy, které si můžete vyplňovat podle svých časových možností.
 
Chci mrknout na ukázkovou lekci
 
Výjimkou je on-line kurz Rok s mandalou, který procházíme celý rok. Co měsíc, to jedna lekce. Zpětně se můžete vracet jak potřebujete, předbíhat nejde. Za celý rok postupně projdeme velkým kruhem mandaly a nejrůznějšími životními tématy.
 

„U vybarvování mandal jsem přemýšlela o svém životě a o tématech, které jste nám zasílala. Děkuji Vám, posunolo mě to v životě o kus dál.“

Radka

další ohlasy na kurzy
 

Přednáška u vás v obýváku nebo v ložnici

Webináře jsou jakousi hodinovou přednáškou, kterou můžete absolvovat v reálném čase nebo si ji pustit kdykoliv ze záznamu. Můžete vybírat mezi nejrůznějšími tématy od výtvarných tipů až po návody, jak na rozbor mandaly.
 

„Určitě doporučuji, výborný nápad, kdy se nemusí nikam cestovat a pokud neselže technika je to super - úspora času.“

Jana (učitelka ZŠ)

další ohlasy na kurzy
 
Výhodou živého vysílání je možnost se ptát, sdílet a tím ovlivnit vývoj přednášky. Záznam už prostě nezměníte, ale zase si ho můžete pustit kdykoliv.
 

Dílna jako kdybyste byli u nás v centru

Na jaře jsme vyzkoušeli on-line dílnu Jak zvládnout chaos díky mandale, která byla interaktivní. Řekli jsme si trochu teorie, ale hlavně jsme se věnovali aktivní práci a měli jsme velký prostor pro sdílení, které jsme samozřejmě nenahrávali. Proto si záznam nikdy nepustíte a jedinou možností je "živá on-line účast". Vyzkoušejte to, budete překvapeni, jak moc to funguje.
 

„Aktivita se mi moc líbila. Sedí mi váš způsob jemného vedení, takže se mi chce věci zkoušet a dělat je v tu chvíli naplno. Myslím, že se v té činnosti odráželo všechno, co jsem zrovna řešila. Také jsem si uvědomila, že mi ta situace s karanténou a omezeními vadí vlastně víc, než si připouštím, až mi z toho nebývá dobře. Při malování jsem si prožila, že ze všeho špatného může také vzejít něco nového (což sice rozumově vím, ale ....). Možná ještě víc to všechno dosedlo až v dalších dnech, kdy jsem na to myslela.“

Lenka (učitelka)

další ohlasy na kurzy
 
 
Možná jste stále skeptičtí. V době karantény jsem ale takto byla i na ženském kruhu, na tanečním setkání, otestovala náš e-shop... Ačkoliv se to nezdá, dá se takto nadálku udělat téměř všechno to, co na běžném kurzu. Stačí mít kameru, mikrofon, počítač s internetem a samozřejmě papír s pastelkami a chuť tvořit. 
 

„Bylo to hodně dobrý. Přineslo mi to možnosti, prostor pro přemýšlení, náhled na moje aktuální vnímání a inspiraci pro mojí práci.“

Lenka (učitelka)

další ohlasy na kurzy
 
Nově se takto můžete přihlásit na pravidelný on-line kurz tvoření mandal. Kromě skupinových kurzů si samozřejmě můžete vybírat i z osobních on-line konzultací. Společně zvládneme najít význam vaší mandaly a nebo udělat mandalový diagnostický test.
Vybrat si on-line kurz

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál