Pomáháme společně již 10 let

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 20. 7. 2021

Je tomu celá dekáda, co vznikl projekt Mandala dětem. Nikdo nečekal, jak velký úspěch s sebou přinese a kolik lidí osloví jeho poselství.

Mandala dětem, projekt, na který jsme opravdu pyšní. To vše ale jen díky vám a vaší touze být nápomocni, touze si hrát, tvořit a se svými blízkými trávit krásné chvíle v obětí mandal. 10. ročník projektu se přiblížil ke svému konci. Ač byla situace kolem nás poslední rok celkem dost chaotická, nepříznivá, ponurá...

Podařilo se!

V polovině července jsme dokázali udělat poslední krok - uspořádat venkovní výstavu vítězných mandal. Tentokrát pod širým nebem. Na procházce jste se mohli v ulicích Brna kochat úžasnými mandalami, které navíc byly všechny jen pro vás! Stačilo si vybrat tu svou, odnést si jí domu a přispět drobnou částkou na náš projekt, který si klade za cíl pomáhat dětem bez domova.

K výstavě se vázala také vědomostní soutěž, kterou vyhrála paní Jaroslava. Kromě toho, že toho o mandalách ví hodně, tak se při jejich tvoření inspiruje obyčejnými každodenními věcmi, od květináče, po poklop kanálu.

"V mysli sa mi vznáša jej predstava a keď je až príliš neodbytná, dám ju na papier. Potom sa nechám pohltiť maľovaním až občas zabudnem na čas. Tvorím pri váznej nebo filmovej hudbe. A to najlepšie a najkrajšie na tom je, že nakoniec sa s celým procesom začnem hrať a väčšinou z toho spontánne vznikne niečo omnoho zložitejšie, farebnejšie a nečakanejšie než som pôvodne plánovala."

Paní Jaroslavě děkujeme za inspiraci k tvoření a ze srdce gratulujeme k výhře. S radostí zasíláme náš nový mandalový stolní kalendář 2022, který je již v prodeji. Vždy k němu dáváme něco navíc a letos je to úžasný tvořivý dárek.

Jsme vám vděční

Jelikož byl náš mandalový kalendář odměnou a poděkováním za výherní mandaly v projektu Mandala dětem, rozeslali jsme jich víc než 70. Netrvalo dlouho a začaly přicházet úžasné zprávy a poděkování za povedené kalendáře a nejen za ně...

"Děti byly přímo nadšené! S vysvědčením ode mne obdržely vaše mandalové kalendáře, které se jim moc líbily. Náš poslední školní den jsme také tvořili mandalová trička za pomocí vašich šablonek." (Dana P.)

Dáme společně naději v lepší zítřky dalším dětem? Upevníme pouta mezi sebou? Podpořte celý projekt Mandaly dětem koupí kalendáře. 

Chci svůj kalendář

Autor článku

tvoření s dětmi_2

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Podporujeme, zachraňujeme, zlepšujeme svět pro další generace

Centrum Mandala má nemalou misi - zachránit svět. To se může zdát stejně nemožné, jako sníst mamuta. Všichni ale víme, že když mamuta rozporcujete a jíte jednotlivé porce, možné to je. A tak jsme si i my naši misi rozdělili na menší a zvládnutelné části.

Číst dál
Vánoční mix

Vánoční MIX

Vánoční stromeček uprostřed pokoje. Vůně jehličí a cukroví. Rozbalují se dárky. Ten od vás překvapí, potěší a nadchne zároveň. "To jsi malovala sama?" ptá se nevěřícně babička. "Ano, jen pro tebe."

Číst dál