Pomáháme společně již 10 let

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 20. 7. 2021

Je tomu celá dekáda, co vznikl projekt Mandala dětem. Nikdo nečekal, jak velký úspěch s sebou přinese a kolik lidí osloví jeho poselství.

Mandala dětem, projekt, na který jsme opravdu pyšní. To vše ale jen díky vám a vaší touze být nápomocni, touze si hrát, tvořit a se svými blízkými trávit krásné chvíle v obětí mandal. 10. ročník projektu se přiblížil ke svému konci. Ač byla situace kolem nás poslední rok celkem dost chaotická, nepříznivá, ponurá...

Podařilo se!

V polovině července jsme dokázali udělat poslední krok - uspořádat venkovní výstavu vítězných mandal. Tentokrát pod širým nebem. Na procházce jste se mohli v ulicích Brna kochat úžasnými mandalami, které navíc byly všechny jen pro vás! Stačilo si vybrat tu svou, odnést si jí domu a přispět drobnou částkou na náš projekt, který si klade za cíl pomáhat dětem bez domova.

K výstavě se vázala také vědomostní soutěž, kterou vyhrála paní Jaroslava. Kromě toho, že toho o mandalách ví hodně, tak se při jejich tvoření inspiruje obyčejnými každodenními věcmi, od květináče, po poklop kanálu.

"V mysli sa mi vznáša jej predstava a keď je až príliš neodbytná, dám ju na papier. Potom sa nechám pohltiť maľovaním až občas zabudnem na čas. Tvorím pri váznej nebo filmovej hudbe. A to najlepšie a najkrajšie na tom je, že nakoniec sa s celým procesom začnem hrať a väčšinou z toho spontánne vznikne niečo omnoho zložitejšie, farebnejšie a nečakanejšie než som pôvodne plánovala."

Paní Jaroslavě děkujeme za inspiraci k tvoření a ze srdce gratulujeme k výhře. S radostí zasíláme náš nový mandalový stolní kalendář 2022, který je již v prodeji. Vždy k němu dáváme něco navíc a letos je to úžasný tvořivý dárek.

Jsme vám vděční

Jelikož byl náš mandalový kalendář odměnou a poděkováním za výherní mandaly v projektu Mandala dětem, rozeslali jsme jich víc než 70. Netrvalo dlouho a začaly přicházet úžasné zprávy a poděkování za povedené kalendáře a nejen za ně...

"Děti byly přímo nadšené! S vysvědčením ode mne obdržely vaše mandalové kalendáře, které se jim moc líbily. Náš poslední školní den jsme také tvořili mandalová trička za pomocí vašich šablonek." (Dana P.)

Dáme společně naději v lepší zítřky dalším dětem? Upevníme pouta mezi sebou? Podpořte celý projekt Mandaly dětem koupí kalendáře. 

Chci svůj kalendář

Autor článku

tvoření s dětmi_2

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Nový ročník Mandala dětem je tu

S velkou radostí, odhodláním a pokorou vyhlašujeme 11. ročník Mandala dětem. Je před námi nová etapa, kdy se budeme snažit pomoci co nejvíce dětem, které naší pomoc opravdu potřebují.

Číst dál
Tvoření mandal

Jsme tu díky vám!

Je to pro nás takový malý svátek. Každý rok se těšíme, až budeme moci otevřít naše pomyslné brány širokému okolí. Nejinak tomu bude i letos.

Číst dál