Šance na nový život

Autor: Monika Glogovská, zveřejněno 12. 12. 2023

František prošel od odchodu z dětského domova velmi náročným obdobím. Dneska má stabilní práci a své vlastní bydlení a to i díky vám.

Pomohli jste mu tím, že jste se zapojili do benefičního projektu Mandala dětem svou tvorbou, koupili jste si mandalu nebo mandalový kalendář. Výtěžek totiž dostala organizace JANUS. Ta se zaměřuje na práci s dětmi z dětských domovů. A tak společně podává pomocnou ruku těm, kteří z dětského domova odcházejí a staví se na vlastní nohy. Bez rodinného zázemí, bez podpory, bez peněz do začátku.

Jak pomoct

1. Přihlaste se do projektu Mandala dětem jako jednotlivec | jako škola

2. Namalujte mandalu, nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy (předlohy ke stažení).

3. Mandalu vložte do 30.12. do projektu.

4. Během ledna a února řekněte všem okolo sebe, aby hlasovali a tím vybrali mandaly do mandalového kalendáře, nebo aby si rovnou některou z mandal zakoupili.

5. Těšte se na výstavu, na kalendář a další šťastný začátek.

Vybrané peníze z benefičního projektu jsou pravidelně použité na podporu konkrétního dětského příběhu, jako je ten Františkův.

Začínají sami

František měl po odchodu z dětského domova jen ruce v prázdných kapsách a velmi si přál, aby se jeho životní situace brzy zlepšila. Našel si práci a byl čas na nové zázemí. Požádal o pomoc organizaci JANUS, která se snažila mu pomoct. Společně hledali vhodné bydlení, kde může znovu začít a svůj život nasměrovat tam, kam skutečně chce.  Po delším hledání, papírování a žádostech, se to nakonec povedlo. František získal malý byt, na který věděl, že si dokáže vydělat.

Pomáháme společně

A právě na jeho nový začátek, v novém bytě, s výhledem na nový život dle svých představ, jsme mu společně přispěli! Pomohli jsme mu díky projektu Mandala dětem, do kterého se tak v hojném počtu každoročně zapojujete. V prosinci pravidelně vznikají úžasná mandalová díla, ze kterých v lednu a v únoru vybíráme ty, která budou na výstavě a v mandalovém kalendáři na další rok. Veškeré získané finance z projektu Mandala dětem pravidelně používáme na podporu konkrétních dětí odcházejících z dětských domovů. Teď jsme pomohli Františkovi s vybavením jeho prvního bytu.

František je v současné době spokojený, zvládá platit nájemné a chodit do práce. Našel si přítelkyni. Jeho život začal nabírat obrátky a on se v něm cítí šťastnější. Uchopil svůj život do svých rukou. Je úžasné vidět, jak záblesk naděje a podpora od lidí kolem dokáže proměnit život k lepšímu. 

Chci se zapojit

Autor článku

Monika Glogovská

Nebuďte na to sami, pomůžu vám úspěšně uspořádat kurz.

Podobné články

Barevná mandala z rýže

Mandalová magie ve školních lavicích

Představte si malý kousek vesmíru, kde se setkává kouzlo dětské představivosti s prstem zapleteným v rýžových zrnkách. Ano, právě takto vypadá jedinečný projekt, který rozproudil energii a nadšení v ScioŠkole v Praze Dejvicích.

Číst dál
mandala detem

Společně pro děti

Opět jste tvořili se svými studenty ve školách, školkách, v práci s kolegy, na kafíčku s kamarádkou. Opět se nám sešly stovky mandal. Opět nebylo lehké vybrat z nich jen 53, které budou v našem stolním mandalovém kalendáři pro rok 2025.

Číst dál