Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Radka Rubešová Už u nás nepracuje

Lektorka a arteterapeutka vede k odhalování tvořivého potenciálu prostředníctvím hry, prožitku a experimentu s výtvarnými materiály, především s hlínou.

info@centrum-mandala.cz — 604 161 949 — Radka Rubešová

Co všechno dělám

  • píši knihy o práci s výtvarnými technikami
  • individuální prožitkovou práci s hlínou Dotkni se hlíny, dotkni se sebe
  • kurzy pro rodiče s dětmi

Moje kvalifikace

  • pedagogika výtvarné výchovy
  • speciální pedagogika
  • pětiletý sebezkušenostní výcvik v psychodynamické skupinové terapii SUR

Vystudovala jsem pedagogiku výtvarné výchovy a speciální pedagogiku. Už v době studia i v mém prvním zaměstnání v CVČ Lužánky jsem se zabývala prožitkovou výtvarnou výchovou. Nešlo mi o výsledek, nýbrž o proces tvorby, experimentování, nacházení nových cest a možností ve výtvarné tvorbě. Abych se posunula ve svém vzdělání, absolvovala jsem pětiletý sebezkušenostní výcvik v psychodynamické skupinové terapii SUR se zaměřením na arteterapii. Začala jsem hledat souvislosti mezi mnou namalovanými obrazy a mým reálným životem. Mé tři děti se setkávaly s tvořením od nejútlejšího věku a to buď doma, nebo v kolektivu stejně starých kamarádů při každotýdením výtvarném setkávání. Z těchto aktivit vznikly knihy o tvoření pro rodiče a děti, posléze i pro pedagogy MŠ.

Miluji improvizaci a práci s přítomným okamžikem, kdy se nechávám nést aktuální situací s důvěrou v sebe, své znalosti a zkušenosti na tomto poli. Ráda v lidech probouzím jejich skrytý tvořivý potenciál. Učím vnímat souvislosti, kterak to  “ co a “jak” tvořím v rámci výtvarného díla souvisí s reálným životem. V současné době mě pohlcuje hlína. Píši novou knihu o prožitkové práci s hlínou a studuji arteterapeutickou techniku Práce v hliněném poli. Nově nabízím individuální prožitkovou práci s hlínou Dotkni se hlíny, dotkni se sebe.

Radka Rubešová u nás teď nic nevede. Věříme, že si vyberete něco z našich aktuálních kurzů.