Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Antistresové tvoření pro děti i pro rodiče

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 26. 9. 2016

Pískování mandaly, kreslení suchým pastelem, operetní árie, výborné pohoštění a neodolatelné obrazy Žanety Zieglerové. Víte kde to všechno bylo na jednom místě? Samozřejmě to všechno bylo v Centru Mandala jednoho krásného odpoledne. Bylo to odpoledne pro velké i malé, pro tvořivé i uměníobdivující. Bylo to odpoledne, kdy jsme...

jako každý školní rok zahajovali vernisáží další školní rok. Už několik let nabízíme v září také dny otevřených dveří a letos se k tomu všemu přidala jedna oslava. 

Sedmý rok v Mandale bude s Žanetou

Už sedmý školní rok je tedy zahájen a v jeho průběhu nás budou provázet obrazy naší lektorky Žanety Zieglerové. Žaneta je drobné postavy, ale má své velké kurzy o práci se suchým pastelem. Práce s Panem pastelem je jednoduchá a velmi efektivní. To si vyzkoušeli během vernisáže nejen děti, ale i dospělí. Vždyť jednou z dílniček bylo právě pastelové dovádění. Kreslili jsme, jak jinak než mandaly. Tvořit se dalo i mokrou technikou zapouštění tuží, klasickou pastelkou nebo jste si mohli hrát s barevnými písky. Jako mniši jsme sypali barevné mandaly. Jen ty naše nikdo nerozfoukal, ale naopak zůstaly na papíře a budou zdobit nejednu domácnost.

Oslava dne malování mandal ve velkém stylu

Vernisáž byla nejen zahájením dnů otevřených dveří, dalšího školního roku a Žanetiny výstavy, ale protože bylo 20. 9., slavil se také den malování mandal. Oslava byla opravdu velkolepá. Kromě vína, jednohubek a dalších dobrot jsme potěšili i duši. Jeden z hlavních protagonistů operety Bratránek z Batávie nám přišel zazpívat tři operetní árie. Není divu, že nikdo nespěchal domů a že jsme se rozešli až po dvou hodinách slavení, hodování, tvoření... A tak jsme dostatečně potěšili oko, ucho, žaludek i duši.

Jo a jen tak mimochodem jsme zvládli natočit s pány z české televize mandalovou reportáž:-)

Autor článku

pískovaná mandala medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

valobook

Seznamte se s Valo-bookem

Znáte Valo-book? Originální diář, který udělá radost každičký den.

Číst dál
mandala dětem

Jubilejní Mandala dětem

Jak si zpříjemnit nadcházející podzimní večery? No přeci s námi a s naší Mandalou dětem. Bude to zábava a díky mandalám posílíte svůj imunitní systém, zlepšíte si náladu a pomůžete dobré věci.

Číst dál