Antistresové tvoření pro děti i pro rodiče

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 26. 9. 2016

Pískování mandaly, kreslení suchým pastelem, operetní árie, výborné pohoštění a neodolatelné obrazy Žanety Zieglerové. Víte kde to všechno bylo na jednom místě? Samozřejmě to všechno bylo v Centru Mandala jednoho krásného odpoledne. Bylo to odpoledne pro velké i malé, pro tvořivé i uměníobdivující. Bylo to odpoledne, kdy jsme...

jako každý školní rok zahajovali vernisáží další školní rok. Už několik let nabízíme v září také dny otevřených dveří a letos se k tomu všemu přidala jedna oslava. 

Sedmý rok v Mandale bude s Žanetou

Už sedmý školní rok je tedy zahájen a v jeho průběhu nás budou provázet obrazy naší lektorky Žanety Zieglerové. Žaneta je drobné postavy, ale má své velké kurzy o práci se suchým pastelem. Práce s Panem pastelem je jednoduchá a velmi efektivní. To si vyzkoušeli během vernisáže nejen děti, ale i dospělí. Vždyť jednou z dílniček bylo právě pastelové dovádění. Kreslili jsme, jak jinak než mandaly. Tvořit se dalo i mokrou technikou zapouštění tuží, klasickou pastelkou nebo jste si mohli hrát s barevnými písky. Jako mniši jsme sypali barevné mandaly. Jen ty naše nikdo nerozfoukal, ale naopak zůstaly na papíře a budou zdobit nejednu domácnost.

Oslava dne malování mandal ve velkém stylu

Vernisáž byla nejen zahájením dnů otevřených dveří, dalšího školního roku a Žanetiny výstavy, ale protože bylo 20. 9., slavil se také den malování mandal. Oslava byla opravdu velkolepá. Kromě vína, jednohubek a dalších dobrot jsme potěšili i duši. Jeden z hlavních protagonistů operety Bratránek z Batávie nám přišel zazpívat tři operetní árie. Není divu, že nikdo nespěchal domů a že jsme se rozešli až po dvou hodinách slavení, hodování, tvoření... A tak jsme dostatečně potěšili oko, ucho, žaludek i duši.

Jo a jen tak mimochodem jsme zvládli natočit s pány z české televize mandalovou reportáž:-)

Autor článku

pískovaná mandala medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Podporujeme, zachraňujeme, zlepšujeme svět pro další generace

Centrum Mandala má nemalou misi - zachránit svět. To se může zdát stejně nemožné, jako sníst mamuta. Všichni ale víme, že když mamuta rozporcujete a jíte jednotlivé porce, možné to je. A tak jsme si i my naši misi rozdělili na menší a zvládnutelné části.

Číst dál
Vánoční mix

Vánoční MIX

Vánoční stromeček uprostřed pokoje. Vůně jehličí a cukroví. Rozbalují se dárky. Ten od vás překvapí, potěší a nadchne zároveň. "To jsi malovala sama?" ptá se nevěřícně babička. "Ano, jen pro tebe."

Číst dál