Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Cyklická žena - návod na použití ženy

Autor: , zveřejněno 28. 5. 2013

Už delší dobu vím, že když jsem unavená a nepřemáhám se, ale počkám, až se mi zase začne chtít něco dělat, udělám vše co potřebuji mnohem rychleji.

Také vím, že jsou dny, kdy mě rozpláče téměř cokoli a že mívám „záchvaty kreativity“. Vím, že pokud poslouchám své tělo, pracuji a žiji v souladu s ním, jsem mnohem spokojenější.

Všechna má pozorování dostala nový rozměr poměrně nedávno, když se mi dostala do ruky kniha Cyklická ženy. Začala jsem sledovat, jak v průběhu měsíce kolísá množství mojí fyzické i psychické energie, jak se mění moje komunikační i analytické schopnosti a jak vše souvisí s tím, ve které fázi svého ženského cyklu se zrovna nacházím. Je až fascinující, jak snadno všechno plyne, když jako žena využívám svých schopností, které mám zrovna k dispozici. A vše je tak jednoduché. Stačí pozorovat a hlavně poslouchat své tělo. Jednou z možností je třeba využití techniky focusing.

Můj tip pro všechny ženy

"JAK POUŽÍVAT SEBE SAMA"

Začněte si každý den zapisovat kolik máte fyzické, psychické energie, jak jste komunikativní (zaměřené do sebe nebo navenek), jak moc jste kreativní a jaká je vaše sexualita. Ideálně si každý den zapisujte tak, abyste neviděla své předchozí záznamy. Po měsíci se na vše podívejte a srovnejte s údaji o svém cyklu. Proto, abyste věděla, jak vše funguje, však budete potřebovat záznamy z několika cyklů. Na všechny uvedené oblasti má totiž vliv také řada dalších faktorů, jako je počasí, to co děláte a co se děje ve vašem životě.

Časem zjistíte, že se vaše energie pravidelně vrací a bude pro vás snazší odpočívat, když nebudete zrovna mít chuť nic dělat. Vše doženete později. Můžete se takto také naučit cíleně plánovat své aktivity na tu dobu cyklu, kdy máte potřebné množství energie, kreativity nebo trpělivosti. Nebojte se experimentovat a hrát si. Život je hra a žena je úžasná bytost plná netušených možností.

Pokud chcete, přijďte své zkušenosti sdílet na naše setkání ženského kruhu.

Autor článku

medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

znakovani v parku

Jak rozumět nemluvňatům

Po vysoké škole jsem měla poměrně jasnou představu, jakým směrem se bude můj život ubírat. Ale jak můj taťka rád říká: „Chceš-li pobavit pána Boha, řekni mu o svých plánech...“

Číst dál
Mandala

Zachraňte svět s námi!

Máme nemalé cíle, chceme zachránit svět. Odstranit z něj nadbytečný stres a shon, udělat zde na Zemi oázu klidu a odpočinku. Jsme Centrum Mandala, jediné místo, kam člověk přijde se svými starostmi a odchází nadšený a plný energie.

Číst dál