Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Cyklická žena - návod na použití ženy

Autor: , zveřejněno 28. 5. 2013

Už delší dobu vím, že když jsem unavená a nepřemáhám se, ale počkám, až se mi zase začne chtít něco dělat, udělám vše co potřebuji mnohem rychleji.

Také vím, že jsou dny, kdy mě rozpláče téměř cokoli a že mívám „záchvaty kreativity“. Vím, že pokud poslouchám své tělo, pracuji a žiji v souladu s ním, jsem mnohem spokojenější.

Všechna má pozorování dostala nový rozměr poměrně nedávno, když se mi dostala do ruky kniha Cyklická ženy. Začala jsem sledovat, jak v průběhu měsíce kolísá množství mojí fyzické i psychické energie, jak se mění moje komunikační i analytické schopnosti a jak vše souvisí s tím, ve které fázi svého ženského cyklu se zrovna nacházím. Je až fascinující, jak snadno všechno plyne, když jako žena využívám svých schopností, které mám zrovna k dispozici. A vše je tak jednoduché. Stačí pozorovat a hlavně poslouchat své tělo. Jednou z možností je třeba využití techniky focusing.

Můj tip pro všechny ženy

"JAK POUŽÍVAT SEBE SAMA"

Začněte si každý den zapisovat kolik máte fyzické, psychické energie, jak jste komunikativní (zaměřené do sebe nebo navenek), jak moc jste kreativní a jaká je vaše sexualita. Ideálně si každý den zapisujte tak, abyste neviděla své předchozí záznamy. Po měsíci se na vše podívejte a srovnejte s údaji o svém cyklu. Proto, abyste věděla, jak vše funguje, však budete potřebovat záznamy z několika cyklů. Na všechny uvedené oblasti má totiž vliv také řada dalších faktorů, jako je počasí, to co děláte a co se děje ve vašem životě.

Časem zjistíte, že se vaše energie pravidelně vrací a bude pro vás snazší odpočívat, když nebudete zrovna mít chuť nic dělat. Vše doženete později. Můžete se takto také naučit cíleně plánovat své aktivity na tu dobu cyklu, kdy máte potřebné množství energie, kreativity nebo trpělivosti. Nebojte se experimentovat a hrát si. Život je hra a žena je úžasná bytost plná netušených možností.

Pokud chcete, přijďte své zkušenosti sdílet na naše setkání ženského kruhu.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.