Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jak fungují antistresové omalovánky

Autor: , zveřejněno 18. 8. 2016

Všimli jste si kolik je v knihkupectvích antistresových omalovánek, omalovánek pro dospělé nebo mandalových sešitů? Také si kladete otázku proč jsou tak populární? Je to tím, že během kreslení „vypneme“ hlavu a neuvěřitelně rychle zregenerujeme. A když vymalováváte kruhový obrázek, je celá regenerace ještě rychlejší a efektivnější. A při tom stačí jen 20 minut.

Ačkoliv se zdá, že řada z nás neumí vypnout, není to nic složitého. Stačí se naučit relaxovat. Relaxace je něco jako restart mozku, dočasné vypnutí myšlení nebo regenerace naší mysli. Ta je propojená s tělem tak kouzelně, že během 20 minut "nic nedělání" získáte psychickou i fyzickou sílu na další 2 až 3 hodiny plného výkonu.

Zdá se vám, že na kreslení nemáte čas? Počítejte se mnou…

Pokud relaxujete alespoň půl hodiny, zvýší se vaše produktivita v následujících 2 hodinách až o 50 %. To znamená, že během jedné hodiny uděláte práci, která by vám jinak zabrala hodinu a půl, takže díky 30 minutám získáte hned celou hodinu k dobru.  Pokud tedy chcete jít domů z práce dříve, vložte si do svého pracovního dne alespoň jednu malovací pauzu.

Stačí opravdu málo

Jediné co potřebujete je sada pastelek a papír (nebo mandalový sešítek). A co víc - když se při nic nedělání ponoříte do světa barev a tvarů, objevíte řešení, na která jste už dlouho nemohli přijít, uvidíte svou situaci z jiného úhlu pohledu a zjistíte, že řadu věcí lze zvládnout snadněji, než se zdálo. Zkrátka jako bonus získáte odstup s nadhledem a do vašeho života se vrátí lehkost.

Potřebujete ještě další důvody, proč si pořídit antistresové omalovánky nebo mandalový sešit, který vás provede od „pouhého“ vymalovávání k tvoření vlastních krásných kruhových ornamentů? Pro pauzy v práci se vám bude hodit mandalový kalendář, který budete mít na pracovním stole a tedy vždy po ruce. A pro ty, co se bojí, že ho založí do šuplíku a pak už si na malování nevzpomenou máme Mandalu zdarma – každý měsíc dostanete alespoň jednu mandalu s tipy na tvoření do mailu, takže už nikdy nezapomenete vzít pastelky a zlepšit svůj život, zdraví a vlastně i pracovní výkon.

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.