Jak fungují antistresové omalovánky

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 18. 8. 2016

Všimli jste si kolik je v knihkupectvích antistresových omalovánek, omalovánek pro dospělé nebo mandalových sešitů? Také si kladete otázku proč jsou tak populární? Je to tím, že během kreslení „vypneme“ hlavu a neuvěřitelně rychle zregenerujeme. A když vymalováváte kruhový obrázek, je celá regenerace ještě rychlejší a efektivnější. A při tom stačí jen 20 minut.

Ačkoliv se zdá, že řada z nás neumí vypnout, není to nic složitého. Stačí se naučit relaxovat. Relaxace je něco jako restart mozku, dočasné vypnutí myšlení nebo regenerace naší mysli. Ta je propojená s tělem tak kouzelně, že během 20 minut "nic nedělání" získáte psychickou i fyzickou sílu na další 2 až 3 hodiny plného výkonu.

Zdá se vám, že na kreslení nemáte čas? Počítejte se mnou…

Pokud relaxujete alespoň půl hodiny, zvýší se vaše produktivita v následujících 2 hodinách až o 50 %. To znamená, že během jedné hodiny uděláte práci, která by vám jinak zabrala hodinu a půl, takže díky 30 minutám získáte hned celou hodinu k dobru.  Pokud tedy chcete jít domů z práce dříve, vložte si do svého pracovního dne alespoň jednu malovací pauzu.

Stačí opravdu málo

Jediné co potřebujete je sada pastelek a papír (nebo mandalový sešítek). A co víc - když se při nic nedělání ponoříte do světa barev a tvarů, objevíte řešení, na která jste už dlouho nemohli přijít, uvidíte svou situaci z jiného úhlu pohledu a zjistíte, že řadu věcí lze zvládnout snadněji, než se zdálo. Zkrátka jako bonus získáte odstup s nadhledem a do vašeho života se vrátí lehkost.

Potřebujete ještě další důvody, proč si pořídit antistresové omalovánky nebo mandalový sešit, který vás provede od „pouhého“ vymalovávání k tvoření vlastních krásných kruhových ornamentů? Pro pauzy v práci se vám bude hodit mandalový kalendář, který budete mít na pracovním stole a tedy vždy po ruce. A pro ty, co se bojí, že ho založí do šuplíku a pak už si na malování nevzpomenou máme Mandalu zdarma – každý měsíc dostanete alespoň jednu mandalu s tipy na tvoření do mailu, takže už nikdy nezapomenete vzít pastelky a zlepšit svůj život, zdraví a vlastně i pracovní výkon.

Chci mandalový sešit

Autor článku

medaile

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Podobné články

Nový ročník Mandala dětem je tu

S velkou radostí, odhodláním a pokorou vyhlašujeme 11. ročník Mandala dětem. Je před námi nová etapa, kdy se budeme snažit pomoci co nejvíce dětem, které naší pomoc opravdu potřebují.

Číst dál
Tvoření mandal

Jsme tu díky vám!

Je to pro nás takový malý svátek. Každý rok se těšíme, až budeme moci otevřít naše pomyslné brány širokému okolí. Nejinak tomu bude i letos.

Číst dál