Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jak realizujeme velké sny a vize

Autor: Zuzana Řezáčová Lukášková, zveřejněno 24. 1. 2016

Přelom roku je snad pro všechny časem ohlédnutí se zpět a časem kdy je dobré vyhlédnout směrem vpřed. Přechod mezi roky je takové uzavření starého a otevření něčeho nového. Prosincové oslavy ústupu nejtmavší části roku i nás motivovaly k bilancování. Možná právě proto, že rok 2014 nebyl úplně slavný, byl pro nás 2015 velkou výzvou...

Zvládli jsme pro vás...

1. Vyšlo několik knih, které vám pomohou při domácím kreslení, relaxaci a tvoření harmonie 

2. U nás zapomenete na své starosti

V druhé půlce roku proběhla poměrně velkolepá renovace našich prostor. O návrh nového interiéru se postarala Iva Wegschmiedová. Hlavním cílem bylo udělat z našeho centra útulné místo, kam se budete rádi vracet. Ačkoliv to zní možná jako klišé, chtěli jsme, abyste překročením našeho zeleného prahu vstoupili do oázy klidu v dnešním uspěchaném světě.

V létě jsme proto smontovali nové skříňky, vyměnili koberec, zútulnili strop a před vánoci jsme doladili i předsíň o mozaiku. Díky firmě Grund jsme vše završili položením mandalového koberce "Síla okamžiku". A abychom nezapomněli - od loňského roku máme díky Žanetě Zieglerové také náš mandalovník i offline!

PředPo

3. Aby pro vás byl náš web přehlednější

V roce 2014 pro nás Petr Hlubina provedl uživatelský výzkum a vytvořil prototyp webu. Letos jsme díky Janu Pospíšilovi web uzpůsobili tak, aby byl co nejvíc přehledný a snadno použitelný. Ale nebojte, další vychytávky máme v záloze!

4. Máme v e-shopu vše, co potřebujete k tvoření mandal a ještě něco navíc

Vaše nejoblíbenější zboží jsme rozšířili o další varianty (nový pracovní sešit, novou šablonu na tvoření mandal a pod.). Pokud by vám přeci jenom něco u nás chybělo, dejte vědět.

Každopádně naším cílem v roce 2015 bylo co nejvíc vylepšit všechny naše služby, což se nám třeba v e-shopu povedlo. Alespoň podle vaší zpětné vazby, díky které jsme získali statut "Ověřeno zákazníky".

5. Aby byla galerie mandal  použitelná

Galerie pro sdílení mandal byl náš velký sen. A protože to vypadá, že rok 2015 byl na realizování snů téměř ideální, podařilo se díky spolupráci s Lukášem Havlíčkem i toto. Takže kreslete, sdílejte a radujte se s námi! A největší radost můžou mít školy zapojené do projektu Mandala dětem, protože tam se naše spolupráce projevila asi nejvíc.

6. Díky vám jsme našli slogan

Kromě toho, že jsme v souladu s naší státní legislativou změnili název z Centrum Mandala o. s. na Centrum Mandala z. s., hledali jsme slogan, který by vystihoval kdo jsme a co děláme. Ačkoliv to na začátku vypadalo jednoduše, zabralo nám to skoro půl roku. A o tom, jak to probíhalo, jsme vám už psali.
 
 
Vše o roce 2015 najdete také ve výroční zprávě.
 

Kudy vykročíme do dalšího roku?

V tom současném roce budeme pokračovat ve vše započatém úsilí. Kromě drobností, kterých si asi ani nevšimnete, se ale můžete těšit na pohádkovou vílu, která vás hravě provede naším webem, na další knížky (třeba o slovanských bohyních v nás) nebo na nové kurzy.

A kterým směrem se v tom novém roce vydáte vy?

Autor článku

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Podobné články

Mandaly, zentangle a tvoření pro dobrou věc

Už osmou výstavu k projektu Mandala dětem doprovázel tradičně tvořivý program. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejen vymalování mandal, ale i techniku zentangle nebo pískování. A zentangle si můžete zkusit i vy.

Číst dál
mandalovník prospěšný

Mandalovník prospěšný

Někdo pěstuje kaktusy a někdo fialky. My nejsme troškaři a tak máme strom - Mandalovník. Už jste o něm slyšeli? Mandalovník prospěšný je velmi vzácný druh stromu. Jeho jméno je odvozené od...

Číst dál