Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Jurta na Obilném trhu - výstava mandal, otevřené lekce, Jurtonocování

Autor: , zveřejněno 4. 5. 2015

Centrum Mandala i na letošní jaro připravuje postavení jurty v centru Brna. Letos bude jurta stát v parku na Obilním trhu.

(tisková zpráva)

Provoz jurty bude slavnostně zahájen v pondělí 11. května 2015 v 17 hodin vernisáží výstavy „Mandala dětem. Hudební doprovod na Hang - Tomáš Jarošek.

Jedná se již o čtvrtou výstavu vítězných mandal malovaných dětmi, které byly vybrány na základě veřejného hlasování. Již potřetí tato výstava proběhne v jurtě, v mongolském obydlí kruhového půdorysu, které je vlastně také mandalou.

Výstava „Mandala dětem“ je doprovázena pestrým programem, o který se postarají nejen lektoři Centra Mandala, ale také externí lektoři. Těšit se můžete na program pro děti, pro dospělé i pro seniory. Přineseme vám zajímavé workshopy, semináře, promítání, zážitkové lekce i hudební vystoupení.

V prvním týdnu konání bude na programu jóga 60+ a XXL, Zentangle, mantrování, Kouzlo příběhu (program pro děti), intuitivní kreslení, didgeridoo koncert Dalibora Neuwirta, workshopy „Optimismus“ a „Dreaming, planning, do it“ Filipa Tylše, ateterapeutická dílna Hanky Formánkové zaměřená na práci s koláží a hudební workshopy zaměřené na dech, hlas, beat box a hraní na didgeridoo.

V týdnu od 18. května se těšte na tvoření mandal, lelci alikvotního zpěvu, filmovou terapii, Zentangle, Osho Zen Tarot, terapii tmou, rodinné konstelace, lekci tance s hitem Happy.

Třetí týden se ponese v duchu lekcí o mandalách, optimismu a nejen výtvarných workshopů. Můžete si přijít vyzkoušet práci s hlasem a zpěvem, rodinné (systemické) konstelace, dramaterapii, intuitivní kresbu, sypání pískové mandaly, tisk na trička či tvoření mandal z čajových sáčků na skvostný recyworkshop, který povede odbornice na techniku TeaBagFolding až z dalekého Kladna Gabriela Gabčik Bernová. Pro děti a školní třídy jsme připravili program s názvem „Kouzlo příběhu“.

Poslední týden budou na programu dva programy určené dětem a školním koletivům „Povídavá pastelka“ a „Kouzlo příběhu“. Dospělí si mohou vybrat z workshopů „Malý princ v nás“, „Hraní a divadlování“, „Jóga 60+ a XXL“, „Zentangle“, „Vnitřní dítě“ či třeba „Film +“. Těšte se také na nevšední odpoledne nazvané „Daliborův čajový svátek s degustací čajů a sušenek“, které se odehraje na Dalibora - ve čtvrtek 4. června 2015 od 15.00.

Podrobnosti k nabízenému programu najdete zde.

Pro ty, kteří by si jurtu chtěli užít podle svých vlastních představ, je tu možnost si ji pronajmout na noc. I letos jsme připravili oblíbenou akci „Jurtonocování“. Svá místa si můžete rezervovat zde.

Posledním dnem výstavy „Mandala dětem“, doprovodných programů i Jurtonocvání je pátek 5. června 2015.

Mgr. Bc. Kristýna Mikscheová

Zkušená lektorka pracující s expresivními terapiemi, zejména drama terapií a filmovou terapií.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.