Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Kalendář proti stresu, nespavosti a špatné náladě

Autor: , zveřejněno 25. 8. 2016

Používáte kalendáře? Máte nějaký postavený na pracovním stole, na kuchyňské lince nebo v ložnici na nočním stolku, ale nikdy ho nevyužijete na nic víc než na pár poznámek o odjezdech, příjezdech a návštěvě doktorů? Zkuste mandalový kalendář, který poslouží nejen na to, ale nahradí i antistresové omalovánky, prášky na spaní a návštěvy u kartářky!

Mandalový kalendář má už docela dlouhou tradici. Nejdřív jsme si „jen tak“ kreslili a udělali jsem si pár nástěnných kalendářů v kurzu kreslení mandal. Pak jsme se rozšoupli a vrhli jsme se na stolní kalendáře. Nejdřív co list to dva týdny, pak co list to týden. Poslední čtyři roky je kalendář spojen s projektem Mandala dětem a tak se můžete kochat krásnými mandalami, u kterých je až k nevíře, že jejich autory jsou děti z mateřských a základních škol. Ty letošní jsou obzvlášť povedené a co víc. Jejich barevné varianty jsou na kartách. Když si je vystřihnete, získáte moudrého průvodce každodenním rozhodováním. Stačí si v mysli položit otázku, zavřít oči a „náhodně“ vytáhnout jednu z karet s citátem slavné osobnosti. S každodenními starostmi vám poradí Albert Einstein, John Lennon nebo Seneca...

Už nikdy nepropásnete příležitost k oslavě

Díky mandalovému kalendáři také neminete žádný úplněk, významný den ani svátek svých blízkých, ať už v Čechách nebo na Slovensku. Budete vědět, co významného se stalo 20. 9. A proč byste alespoň tento den měli využít k vymalování jedné z 53 černobílých mandalových předloh, které jsou v kalendáři.

Ušetříte za antistresové omalovánky

Kalendář vám tak poslouží nejen jako místo pro důležité poznámky, ale i jako relaxační a antistresové omalovánky. Pokud je pro vás relaxace těžko uchopitelná a stav uvolnění téměř nedosažitelný, zkuste vzít pastelky a začněte vymalovávat jeden z kruhových ornamentů. Američtí vědci totiž změřili, že jedna hodina věnovaná kreslení je stejně účinná jako 16 hodinových  řízených relaxací. Ač se to na první pohled možná nezdá, mandalování je mnohem jednodušší a tuto formu relaxace zvládnete opravdu sami. Stačí vzít pastelky a začít. Výsledek jistě ohromí nejen vás.

Jak použila kalendář Evina?

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.