Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Marně přemýšlíte, čím udělat mamince radost?

Autor: , zveřejněno 21. 12. 2016

Letos jsem si všimla jedné věci, která mě překvapila. Naše centrum slouží mnoha lidem, ale největší ohlas má mezi dámami o generaci starší, než jsem já...

Jsou to paní od 50 let, které byly celý život aktivní, velmi se věnovaly rodině a práci, ale pozapomněly na sebe. Teď trochu zvolnily tempo, děti jim “vylétly z hnízda” a ony by se mohly věnovat sobě, svým koníčkům, dělat si radost. Ale mnohé z nich to neumějí. Těžko se jim z péče o jiné přepíná do péče o sebe. A já mám velkou radost, že jim s tím umíme a můžeme pomáhat.

Brňačky k nám mohou zajít na jógu nebo malování, jako paní Dana.

holčička

Pokaždé, když přijdu, dozvím se něco nového o sobě a připomenu si svoje vnitřní hodnoty – jak a pro koho žiju, co chci se svým životem dělat, co mi dělá radost. Je to perfektní osvěžení pro duši.

Dana (52 let)

Neomezujeme se ale jen na Brno. Tvoříme hramonii i s dámami z velké dálky. Paní Jana z Plzně, stejně jako řada dalších, absolvovala internetový kurz Cesta mandaly. Odebírá mandaly zdarma, využívá skypových konzultací a účastní se webinářů.

Paní Lucka z Ostravy dokonce využívá mandaly i v práci, ve stacionáři s mentálně postiženými lidmi.

A není sama kdo využívá mandaly ve prospěch dalších! Paní Hana bere naše mandaly a tipy na tvořivá setkání se svými kamarádkami, maluje nebo pískuje s vnoučaty a moc si to pochvaluje. 

holčička

Vždy, když mi přijde mandala z vašeho centra, vytisknu si ji a vymaluju s vnučkou, se kterou ráda tvořím. Někdy si maluju i jen tak sama pro sebe, abych si odpočinula po náročné práci.

Hana (54 let, zdravotní sestra)

Chcete-li udělat své mamince nebo babičce radost, nabídněte jí stejnou cestu. Pokud nevíte co zvolit pro úplný začátek, nabízíme pár tipů:

Bude-li ji to bavit, kupte ji k narozeninám

Ukažte jí, že prostřednictvím internetu nemusí být doma sama. Naučte ji, že se může zapojit do komunity podobně smýšlejících lidí a dělat si radost.

 

Zuzana Řezáčová Lukášková

Arteterapeutka, která jako jediná v ČR pracuje s mandalovým diagnostickým testem.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.