Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Na víkend bezdětná

Autor: Mgr. Bc. Kristýna Mikscheová, zveřejněno 17. 10. 2012

Ženy na mateřské dovolené, a ženy celkově, myslím, mají často tendenci sama sebe stavět až na poslední místo.

Příležitost věnovat se sama sobě...

Dáme často přednost jiným věcem, činnostem a úkolům před sebou. Tak už to chodí, máme dobrý pocit, že je doma čisto, děti mají vyžehlené oblečení a naše koníčky nebo náš seberozvoj jde stranou.

Program Na víkend bezdětná je místem, kde chceme ženám na mateřské dovolené či podle zájmu také ženám-matkám otevřít prostor pro sebe sama. Programy máme připravené vždy na jednu neděli v měsíci a jednotlivé nedělní aktivity na sebe nenavazují. Můžete se tedy přihlásit na jednu či dvě neděle, podle toho, jak se vám to hodí. Pokud na první neděli (18. 11.) nebudete moci přijít, neznamená to, že na dalším nedělním programu budete mít nějaký „skluz“.

Každá z nedělí má samostatně postavený program, složený z několika bloků, mezi nimiž jsou přestávky a pauza na oběd. Náplní celého dne jsou různé umělecko-terapeutické aktivity. Budeme se věnovat arteterapii, biblioterapii, muzikoterapii, taneční či pohybové terapii, nácviku relaxačních technik, a také filmové terapii či dramaterapii.

Tematickým zaměřením neděle 18. listopadu bude ŠTĚSTÍ. Jakou má podobu štěstí? Kdy jsme se naposledy setkaly se štěstím? Nacházíme štěstí? Co pro nás štěstí znamená? Jak zacházíme se štěstím? Technikami, jimiž se budeme snažit téma přiblížit, bude biblioterapie neboli „léčba“ příběhem. Budeme si číst, budeme si představovat, budeme poslouchat, můžeme i psát. Také budeme vyvíjet činnost výtvarnou, budeme malovat, kreslit, stínovat, tvarovat a své výtvory sdílet se skupinou. A v odpolední části si budeme povídat, rozdáme si papíry a propisky na případné poznámky a pustíme si film. To ale ještě není vše - po filmu budeme mluvit a probírat, dělit se o své zážitky, či naslouchat ostatním, některé scény z filmu můžeme opakovaně pustit a ohodnotit, navrhnout změny či lepší průběh.

Všechny ženy na mateřské a ženy-matky na tento program tímto zveme. Cena programu je 200Kč za nedělní program, či 600Kč za víkendový výjezd, který se bude konat v březnu. Jde o neziskový projekt, podpořený nadací, cena je proto velmi nízká, naší snahou bylo, aby program nezatěžoval domácí rozpočet.

Více informací a přihlášky

Jsme také na Facebooku (Na víkend bezdětná), kde můžete přidávat své komentáře či na čísle 739 332 543, kam se můžete obracet se svými případnými dotazy.

Autor článku

Podobné články

Mandaly, zentangle a tvoření pro dobrou věc

Už osmou výstavu k projektu Mandala dětem doprovázel tradičně tvořivý program. Návštěvníci si mohli vyzkoušet nejen vymalování mandal, ale i techniku zentangle nebo pískování. A zentangle si můžete zkusit i vy.

Číst dál
mandalovník prospěšný

Mandalovník prospěšný

Někdo pěstuje kaktusy a někdo fialky. My nejsme troškaři a tak máme strom - Mandalovník. Už jste o něm slyšeli? Mandalovník prospěšný je velmi vzácný druh stromu. Jeho jméno je odvozené od...

Číst dál