Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Představujeme barevný harmonizační seminář

Autor: , zveřejněno 24. 2. 2014

Období konce zimy a začátku jara bývá všelijaké a náročné. Často se objevuje takzvaná „jarní únava“, náladovost či dokonce nechuť k čemukoli. V tomto období je důležité věnovat se sama sobě.

Probouzející se jarní příroda je symbolem rozkvětu, hojnosti a znovuzrození. Začíná se nový cyklus. Tato doba je příhodná pro začátek něčeho nového.

Naše lektorky Mgr. Jana Gajdošová a Mgr. Bc. Kristýna Mikscheová připravily barevný harmonizační seminář, který poskytuje prostor se na chvíli zastavit, věnovat se různým kreativním aktivitám, hledat své štěstí a cestu k němu. Budete si moct užívat přítomného okamžiku a odpočívat.

Cílem semináře je poskytnout účastníkům prostor pro odpočinek a péči o sebe sama, svoji psychickou pohodu, harmonii. Každý, kdo se semináře zůčastní, si bude moct vlastním způsobem a tempem vyzkoušet, jak probudit a rozvíjet vlastní kreativitu. Vyvážit ve svém životě racionální a uměleckou stránku je velmi důležité. Každý člověk je nějak kreativně nadaný. Potlačovat svoji kreativitu může vést k jejímu zablokovaní a následně k různým komplikacím či k nemocem.

Umění léčí. Během každého semináře si vyzkoušíte a naučíte se, jak můžete prostřednictvím umění pomáhat sami sobě.

Během čtyř bloků nazvaných Žlutá, Červená, Modrá, Zelená se setkáte s technikami vycházejícími z různých druhů umění. 

Jednotlivé bloky se ponesou v duchu těchto barev:

Žlutá (15. 3. 2014)

Na Žlutém semináři otevřeme dveře umění a spojíme se s kreativní částí naší osobnosti. Žlutá je velice výraznou a jasnou barvou, vždyť je také barvou slunce. Dodává nám sílu a elán, naplňuje nás optimismem. Napomáhá uvolnění a svobodnému vývoji. V duchu této barvy se ponese celý seminář. 

Červená (29. 3. 2014)

Během Červeného semináře budeme pokračovat dále s hledáním a nacházením umělce v sobě. Otevřeme se kreativitě a naučíme se, jak se skrze umění můžeme uzdravovat. Červená je barvou energie, tepla, lásky a aktivity. Probouzí sebedůvěru a pomáhá zaujmout ten správný postoj. Je to barva síly a plodnosti. Na mentální úrovni tato barva podporuje schopnost prosazování se. 

Modrá (12. 4. 2014)

Modrý seminář nám otevře cestu ke svobodě, k tvorbě, k zlepšení našeho života. Barva modrá symbolizuje vodu, moře, nebe. Je to barva víry, nesmrtelnosti a vyššího poznání. Tmavě modrá je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit. Světle modrá přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. 

Zelená (3. 5. 2014)

Zelená uklidňuje, chrání a omlazuje, dává pocit bezpečí, volnosti, klidu i naděje. Je symbolem přírody, radosti ze života, rozpuku a hojnosti. Je to barva soucitu, vibrací zamilovanosti, barvou léčení a uzdravování se. Závěrečný blok cyklu sobotních setkání se ponese v duchu volnosti, radosti a rozkvětu. Završíme otevírání kreativní části našeho Já dalšími uměleckými technikami, necháme v sobě doznít účinky svobodného tvoření a vydáme se vstříc pestřejšímu životu. 

 

Během všech seminářů nás budou provázet různé kreativní techniky z oblasti arteterapie, biblioterapie, pohybové terapie, dramaterapie, muzikoterapie či filmové terapie. Slova terapie v názvu těchto technik se ovšem nemusíte bát. Jde o techniky, která mají výborný vliv na psychiku, navozují harmonii, prospívájí duši i tělu. Umožňují věnovat se sama sobě, poskytují prostor pro svobodné vyjádření, sebepoznání, sebepřijetí. Jde o expresivní techniky, které dosahují skvělých výsledků a jsou velmi oblíbené v zahraničí (USA, Francie, Japonsko). V České republice se začínají teprve rozšiřovat. 

Přijťe se uvolnit a načerpat energii a inspiraci na seminář. Vydejte se na svoji osobní cestu za štěstím a splněním snů.

 

Mgr. Bc. Kristýna Mikscheová

Zkušená lektorka pracující s expresivními terapiemi, zejména drama terapií a filmovou terapií.

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.