Centrum Mandala - tvoříme harmonii
Mandala

Proč cvičit jógu

Autor: , zveřejněno 17. 2. 2016

Poprvé jsem se s jógou setkala při hodině tělocviku na VŠB-TU v téměř 20 letech. Z první hodiny si pamatuji už jenom své tělo na karimatce v pozici mrtvoly. Byl to pro mě úžasný pocit kontrolovaného, pomalého, vědomého uvolnění, které nabízím i vám. Přijďte to zažít!

Když cvičím, více si všímám svého těla, vím, co a proč dělám.  Sleduji, jak se tělo cítí před a po ásanách (pozicích), jak se protahuje, posilňuje, uvolňuje a regeneruje skrze můj dech. A podobné je to i s mou myslí. Při józe zastavuji neklid mé mysli. Je tu jen mé tělo, můj dech a vědomá pozornost obojího.  Mé pocity, má vizualizace fyzického těla uvnitř, ale nic, vůbec nic z vnějšku. Je to čas strávený jen sama se sebou, i když je nás v tělocvičně třeba dvacet. Je to můj čas a pozornost, kterou dávám sama sobě.

 
Jóga mě plní čerstvou energií, dobrým pocitem. Přímo cítím napojení na všechno kolem mě, možná pocit nastolení jednoty těla a duše, a pak nějak vím, že život má smysl a je krásný.
 
Jak říká Zdeňka Jordánová, naše tělo je obrazem naší duše. Naše tělo je symbol našeho myšlení a našich postojů. Jak zacházíme se sebou, se svým tělem, stejně tak zacházíme i se světem kolem. A ono to funguje i obráceně. Protahuji svá ramena, otvírám hrudník a přichází více otevřenosti a sebevědomí. 
 
Jestli jsem vás nalákala na to zkusit si jógu a procítit jak to máte vy při cvičení, můžete přijít si zacvičit na mé hodiny jógy, či na kterékoliv jiné. Jste vítaní, stačí se jen rozhodnout a přijít.
 
Namasté!

Eva Hradílková

lektorka jógy zdravého pohybu a vědomého dechu

Další články autora

Získejte vždy aktuální informace o akcích

ať už vám nikdy nic neunikne!

Odesláním formuláře souhlasíte obchodními podmínkami a s ochranou osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili se zásadami ochrany osobních údajů podle kterých se řídíme.

Podobné články

mandala na plátně

Za vším hledej mandalu

Určitě jste si všimli módní vlny tzv. antistresových omalovánek pro dospělé. Nevyhnula se ani mně.

Nepříjemné pocity jsou dar

Setkávám se s reakcí, že Metoda RUŠ je lidem velmi sympatická, ale že neví, co by řešili...

Mandala dětem

Tvoříme spolu a pomáháme

Projekt Mandala dětem snad už ani netřeba představovat. Za tu dobu, co tu s námi je (již 7 let), si získal mnoho fanoušků a podpory. Rok od roku váš zájem o kreslení mandal pro dobrou věc narůstá a my jsme vám všem za to opravdu moc vděční.